Formula 1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton çocukluk anılarını anlattı

Lewis Hamilton, babasının desteği sayesinde tarihe geçen başarılar kazandığını söyledi. 7 kez dünya şampiyonu olan Hamilton, "Babam benim arkamda nasıl durduysa ben de çocuklarımın arkasında öyle durmak istiyorum" dedi.

NTV Spor 16.11.2020 - 14:20 | Son Güncelleme: 16.11.2020 - 14:51

Lewis Hamilton tarihi başarısını babasına adadı. 7. dünya şampiyonluğunu Türkiye Grand Prix'sinde ilan eden Britanyalı pilotun rol modeli babası Anthony Hamilton.

"O benim arkamda nasıl durduysa ben de çocuklarımın ve yiğenlerimin arkasında öyle durabilmek istiyorum. Ben küçükken babama 'bu çocuktan bu kadar beklentin olmasın' dediklerinde o hep karşı çıktı. Kendinizi asla kısıtlamayın. Hayal edebildiğiniz kadar hayal edin. Babam bana bir kişinin önündeki tek engelin, kendisi için koyduğu bariyerler olduğunu öğretti." 

Hamilton'ı 7. dünya şampiyonluğu ve 94. Grand Prix galibiyetinin ardından ilk tebrik eden ezeli rakibi, 4 kez dünya şampiyonu Ferrari pilotu Sebastian Vettel'di.

Sosyal medya da Lewis Hamilton mesajlarıyla doluydu. Formula 1, Hamilton'ın çocukluk görüntülerini, "Sadece bir çocuk, büyük hayalleri olan" mesajıyla paylaştı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Etkileyici bir zafer. Tebrikler Lewis Hamilton. Hepimizi çok gururlandırdın" dedi.

Barcelona Kulübü de, Britanyalı pilotun fotoğrafını, tebrik mesajıyla paylaştı.

Aynı gün MotoGP şampiyonluğunu kazanan Joan Mir de Lewis Hamilton'ı tebrik edenler arasındaydı.

Sayfa Yükleniyor...