İnsanlık adına bir meşale!

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda, ülkelerindeki iç karışıklık yüzünden Avrupa'ya kaçmak zorunda kalan ve korkunç dramlar yaşayan insanlara dikkat çekilecek. Oyunlarda bir sığınmacıya meşale taşıtılacak.

NTV Spor 29.01.2016 - 10:45

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, Yunanistan'ın başkenti Atina'da sığınmacıların kaldığı bir kampı ziyaret etti.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bach, sığınmacıların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek istediklerini vurgulayarak, "2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda meşaleyi taşıyacaklar arasında bir sığınmacı da olacak" diye konuştu.

"MÜLTECİ SPORCULAR YARIŞACAK"
IOC'nin herhangi bir ülke vatandaşı olmayan üst düzey sporcuların olimpiyatlarda yarışmasına izin verdiğini belirten Bach, "Önümüzdeki oyunlarda bu sporculardan bazıları da yarışacak. Ulusal komiteleri, evleri ve bayrakları olmasa da olimpiyat köyünde ağırlanacak ve müsabakalara katılacaklar" ifadelerini kullandı.

Olimpiyat meşalesi, Yunanistan'ın Olimpia kentine 21 Nisan'da getirilecek. Burada 12 gün sergilenmesinin ardından 3 Mayıs'ta Brezilya'ya taşınacak.

 

Sayfa Yükleniyor...