Isinbayeva tepki topladı! (Video)

Rus atlet Yelena Isinbayeva'nın eşcinsellik karşıtı açıklamaları tepkiyle karşılandı. Rus hükümetinin çıkardığı eşcinsellik karşıtı yasaya destek veren Isinbayeva'nın, gençlik olimpiyatları elçisi olması tartışmaya açıldı.

NTV Spor 16.08.2013 - 15:34

Vatandaşlarının önünde bir kez daha sırıkla yüksek atlamada dünya şampiyonluğunu kucaklayan Yelena Isinbayeva, eşcinsellik karşıtı açıklamaları ile gündemde.

Isınbayeva, Rus hükümetinin çıkardığı eşcinsellik karşıtı yasayı protesto etmek için, tırnaklarını gökkuşağı renklerinde boyayan İsveçli atlet Emma Green-Tregaro'ya tepki göstermişti.

İsveçli atletin Rus vatandaşlarına saygısızlık yaptığını savunan Isinbayeva; "Rusya'da daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadık ve karşılaşmak da istemiyoruz. Eşcinseller kendi hayatlarını yaşayabilirler. Bu onların seçimi. Onların duyguları. Ancak hükümetiniz eşcinselliğin reklamının yapılmasını istemiyor ve ben de bu kararı destekliyorum" demişti. Isinbayeva'nın bu açıklamalarına en sert tepkiyi Britanyalı heptatlet Louise Hazel gösterdi.

Isinbayeva'nın, gençlik olimpiyatları elçisi olarak sürdürdüğü görevin gözden geçirilmesini isteyen Britanyalı sporcu; "Çocuklarımın ya da gelecek kuşakların, ileride Isinbayeva'yı örnek almalarından çok korkuyorum. 21. yüzyılda, eşcinsellikle ilgili böyle bir açıklama kabul edilemez. Isinbayeva, ayrımcılık yanlısı mesajlar verdi. Bunun, spor ruhuna tamamen aykırı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...