İstanbul Kite Festival heyecanı!

Heyecan dorukta...

NTV Spor

29.07.2016 - 17:18

Spor, müzik, yaşam stili festivali İSTANBUL KITE FESTIVAL, Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, 10-14 Ağustos 2016 tarihleri arasında İstanbul'un gözde plajı BURC Beach'te gerçekleştirilecek.

Heyecanın dorukta olacağı festival boyunca, her gün müzik, güneş, deniz, spor ve sponsorların  gerçekleştireceği aktivitelerle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak ISTANBUL KITE FESTIVAL kapsamında düzenlenecek etkinliklerle de katılımcılar, görsel bir şölen izlerken, spor ve eğlenceye doyacak. Türkiye'nin en büyük ulusal kiteboard organizasyonu Türkiye'nin en iyi kiteboard sporcularını bir araya getirecek.

2013 yılından beri gerçekleşen Türkiye'nin en büyük kiteboard organizasyonu Maximum Kiteboard Turkish Open, her sene içeriğini daha da zenginleştirerek kiteboard sporuna duyulan ilginin artmasını sağlıyor.Bir prestij ve ünvan yarışı olan Maximum Kiteboard Turkish Open'da, kitefoil, slalom ve freestyle disiplinlerinde,  birbirinden iddialı  120' Ye yakın sporcu şampiyonluk için yarışacak.
 
Windsurf'ü andıran ancak yelken yerine “kite” adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan “Kiteboard”, dünyada en popüler ve görsel olarak da izleyicide bıraktığı heyecan verici etkiyle son yılların en çekici su sporudur. Olimpik olması gündemde olan  bir spor dalı oluşuyla da ayrıca önem taşımaktadır. 
 
İSTANBUL KITE FESTIVAL PROGRAMI:

10 AĞUSTOS, Çarşamba
Yarışmacı kayıtlarının alınması                       
Açılış partisi
Plaj aktiviteleri

11 AĞUSTOS, Perşembe
Maximum Kiteboard Turkish Open 1. Gün
DJ Performanslar
Plaj aktiviteleri              
 
12 AĞUSTOS, Cuma
Maximum Kiteboard Turkish Open 2. Gün
DJ Performanslar
Plaj aktiviteleri

13 AĞUSTOS, Cumartesi
Maximum Kiteboard Turkish Open 3. Gün
Canlı müzik performansları
Plaj Aktiviteleri
 
14 AĞUSTOS,  Pazar
SONY SUP RACE
SONY HangTime Race
Kapanış Seremonisi ve ÖDÜL töreni
Kapanış partisi

Sayfa Yükleniyor...