İstanbul'da badminton heyecanı!

Uluslararası Badminton Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası, İstanbul'da başladı. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na puan kazandıran turnuvaya 150 sporcu katılıyor.

NTV Spor 21.08.2015 - 16:34

İstanbul'daki Fatih Spor Kompleksi'nde başlayan 5 bin dolar ödüllü Uluslararası Badminton Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası'na 24 ülkeden 150 sporcu katılıyor.
     
Türkiye'den 86 milli sporcunun yarıştığı turnuvada, Avustralya, Belçika, Yunanistan, Rusya, Almanya, Finlandiya, Özbekistan, Endonezya, Hindistan, İran, Pakistan, Yeni Zelanda gibi dünyanın dört bir yanından gelen sporcular, olimpiyat kotası puanı için kıyasıya mücadele edecek.
     
Organizasyonun açılışına, Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve sporcu yakınları katıldı.
     
Özmekik, badmintonda ne kadar mesafe kaydettiklerini anlatarak, "Türkiye'ye en fazla madalya kazandıran federasyonlar arasında ilk 5'teyiz. Sporcu ve antrenör sayısı artışının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devam ediyoruz" dedi.
     
Özbayraktar ise turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, badmintona verdikleri desteği artırarak sürdüreceklerini kaydetti.
     
Badminton Federasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin protokol imzalayacaklarının müjdesini veren Özbayraktar, "Protokolle salonu bulunan 200 okulda ve 5 tesisimizde badminton eğitimi vereceğiz" diye konuştu.
     
Turnuva, 23 Ağustos Pazar günü final maçlarının ardından sona erecek.
     
REKOR DENEMESİ
Organizasyonda bir de rekor denemesi yapıldı. Geçen yıl İrlanda'da 123 sporcunun karşılıklı olarak topa bir kere vurmak kaydıyla düşürmeden ralli yaparak elde ettikleri rekor, 163 sporcuyla bu kez Fatih Spor Kompleksi'nde kırıldı.
     
Resmi kayıtlara geçmeyen rekor denemesinin Guiness Rekorlar Kitabı'na girmesi için daha sonra başvuruda bulunulacağı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...