İtalya Milli Basketbol Takımı'nın giyim sponsoru Kiğılı oldu

Kiğılı, EuroBasket'te iki şampiyonluğu bulunan İtalya Milli Basketbol Takımı ile 3 yıllık giyim sponsorluğu anlaşması imzaladı.

NTV Spor 08.09.2022 - 13:04
NTV Spor

Erkek hazır giyim markası Kiğılı, EuroBasket'te iki şampiyonluğu bulunan İtalya Milli Basketbol Takımı ile 3 yıllık giyim sponsorluğu anlaşması imzaladı.

İmza törenine, İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Gianni Petrucci ve Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem katıldı.

Kadrosunda birçok önemli yıldızı barındıran ve katıldığı her organizasyonda önemli başarılar elde eden İtalya Milli Basketbol Takımı’nın giyim sponsorluğunu üstlenecekleri için gurur duyduklarını ifade eden Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, "Branş ayırt etmeden spora ve sporcuya destek olmaya özen gösteriyoruz. Bir erkek giyim markası olmanın ötesindeki sorumluluklarımızı da hatırlayıp bu doğrultuda hem yurt içi hem de yurt dışında kulüp ve milli takım bazında sponsorluklara imza atıyoruz." ifadelerini kullandı.

Suerdem, "Kiğılı olarak yurt dışındaki yapılanmamıza baktığımızda en güçlü olduğumuz noktaların başında 14 mağaza ile İtalya geliyor. Dünyaca ünlü pek çok giyim markasının olduğu bir ülkede bu denli güçlü bir şekilde yer almaktan dolayı mutluyuz. Bunu daha da ileri taşımak için İtalya milli basketbol takımına üç yıl boyunca sponsor olduk. Böylelikle İtalya takımının yıldız basketbolcularının giyim sponsorluğunu biz üstleneceğiz. Bir Türk markası olarak modanın devi olan bir ülkenin milli basketbol takımının oyuncularını giydirmek bizim için ayrı bir gurur kaynağı olacak. Sponsorluğumuzun hayırlı olmasını ve İtalya Milli Basketbol Takımı’na bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum." dedi.

Sayfa Yükleniyor...