Kiteboard'da en iyiler yarışacak!

Board sporu meraklılarının, su sporları tutkunlarının ve spor severlerin her yıl ilgiyle takip ettikleri, şampiyonada yarışan kiteların renkli görüntüleriyle izleyenlere görsel bir zevk yaşattığı “Maximum Kiteboard Turkish Open” bu yıl da Bozcaada kumsallarını renklendirecek.

NTV Spor 21.08.2015 - 16:39

Dünyanın en prestijli spor dalları arasında yer alan kiteboard sporuna Türkiye'de gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Türkiye'nin en iyi kiteboard sporcuları Türkiye Yelken Federasyonu ve Playmaker tarafından her yıl düzenlenen yarışlarla belirleniyor. Bu yıl Maximum Kart sponsorluğunda gerçekleşen “Maximum Kiteboard Turkish Open 2015”, 3-6 Eylül tarihleri arasında kiteboard'un yeni gözde lokasyonu olan Bozcaada'da düzenlenecek.

TÜRKİYE'NİN EN İYİLERİ YARIŞACAK
“Maximum Kiteboard Turkish Open 2015” şampiyonası kapsamında; Kitefoil Türkiye Şampiyonası, Freestyle Türkiye Şampiyonası, Twintip Slalom Open ve Big Air gibi farklı disiplinlerde yarışlar gerçekleşecek. Şampiyonada 6 Eylül Pazar günü gerçekleşecek final yarışları sonucunda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllerini alacak. Maximum Kiteboard Turkish Open'a geçmiş yıllarda iyi dereceler elde etmiş sporcular da katılacak.

EN YENİ OLİMPİK SPOR DALI
Kiteboard, windsurf'ü andıran ancak yelken yerine ‘kite' adı verilen ve uçurtmayla paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu. Yakın zamanda  olimpiyat kapsamına alınan kiteboard'un Türkiye'de de hem sporcu hem de izleyicisi her geçen gün artıyor. Kiteboard sporu, aynı zamanda da  dünyada en yeni ve görsel olarak en çekici su sporu olarak da biliniyor.

Maximum Kiteboard Turkish Open 2015, Playmaker ve Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Maximum Kart sponsorluğunda; Çanakkale Valiliği, Bozcaada Belediye Başkanlığı ve Bozcaada Kaymakamlığı'nın ev sahipliğinde düzenleniyor. Etkinliğin yan sponsorları arasında; Red Bull, Power Türk, NTV Spor, Türkiye Yelken Federasyonu, Kollektif ve OLİ de yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...