Kovalev unvanı kaptırmadı!

NTV Spor'dan naklen yayınlanan boks gecesi yine nefes kesti. Kanada'da ringe çıkan hafif ağır sıkletin üç büyük şampiyonluğun birden sahibi Sergey Kovalev, rakibi Jean Pascal'ın 7. round sonrasında maçtan çekilmesinin ardından teknik nakavtla mağlup ederek unvanlarını koruyarak yenilgisizliğini sürdürdü.

NTV Spor

01.02.2016 - 01:31

Boks heyecanı hafta sonu Kanada'da yaşandı. Unvan gecesine birbirinden çekişmeli 3 maç damga vurdu.

RENAN ST JUSTE VS. FRANCIS LAFRENIERE – VACANT IBF ULUSLAR ARASI ORTASIKLET UNVAN MAÇI
Gecenini ilk karşılaşması Renan St Juste ile Francis Lafreniere arasında gerçekleştirildi. Karşılaşmada IBF unvanı ortadaydı.

Karşılaşma çok sert başladı. Her iki boksör de kazanmak için çarpışıyordu. Karşılaşma o kadar sertti ki 4. Rounda kadar Lafreniere'nin yüzünde ciddi deformasyonlar oluşmaya başladı. Renan St Juste ise aldığı yumruklar yüzünden zor ayakta duruyordu. Karşılaşma kıran kırana geçiyordu. Maç her an nakavta gebeydi. 8. Roundda bel altı vuruşlardan dolayı hakem Lafreniere'den puan silme kararı aldı. 9. Roundda Renan St Juste az kalsın nakavt oluyordu. Tam nakavt olacaktı ki round zili imdadına yetişti. Öyle ya da böyle nakavt beklenen bu karşılaşma 10. Rounda kadar geldi. Zorlu geçen bu karşılaşmada 10. Roundda da herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. Zorlu biten bu karşılaşmanın sonunda hakeme de son bir darbe geldi. Maç bitiminden sonra masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf  Francis Lafreniere oluyor. Lafreniere, aynı zamanda IBF şampiyonu olmayı da başarmış oluyor.

DMITRY MIKHAYLENKO VS. KARIM MAYFIELD – VACANT USBA YARI ORTASIKLET UNVAN MAÇI
Gecenin ikinci karşılaşması Dmitry Mikhaylenko ile Karim Mayfield arasında gerçekleşti. Karşılaşmada USBA Yarı Ortasıklet unvanı ortadaydı. Maç 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu çok hızlı başladı. Mayfield ilk roundda aktif oynayan taraf oldu. Karşılaşmanın üçüncü roundunda her iki taraftan da çok sağlam yumruklar gelmeye başladı. Karşılaşmada ilk yarıya kadar her iki boksör de bir biri üzerine baskı kuramadı. 5. Round itibari ile Rus boksör Dmitry Mikhaylenko'nun yüzünde deformasyonlar oluşmaya başladı. Fakat bu ana kadar maçta bariz önce giden taraf Mikhaylenko'ydu.  10 roundluk bu karşılaşmada herhangi bir nakavt ya da knockdown meydana gelmedi. 10 roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen sonuçlara göre karşılaşmayı kazanan taraf Dmitry Milhaylenko oluyor.

SERGEY KOVALEV VS. JEAN PASCAL – IBF/WBA/WBO DÜNYA HAFİF AĞIRSIKLET UNVAN MAÇI
Gecenin üçüncü, son ve ana karşılaşması Sergey Kovalev ile Jean Pascal arasında gerçekleştirilen rövanş karşılaşması oldu. Karşılaşmada Sergey Kovalev'in 3 şampiyonluğu birden ortadaydı.

İlk roundda her iki boksör de birbirini tartarak maça başladı. İkinci rounddan itibaren karşılaşma sertleşmeye başladı. Her iki boksör de bu dakikadan itibaren daha sert yumruklar atıyordu. Üçüncü roundda karşılaşma iyice kızıştı. Kovalev 3. Roundda Pascal'ı iyice sallamaya başladı. Fakat Pascal da boş durmuyordu, o da en etkili yumruklarını konuşturuyordu. 5. Roundda Kovalev, neredeyse Pascal'ı yatırma noktasına kadar getirdi. Fakat Pascal ayakta kalmayı başardı ve round zili işi çaldı. Antrenöründen köşede bir şans isteyerek maça devam eden Pascal, roundu yine iyi bitiremedi. 7. Roundun sonunda köşesine giden Pascal, maçı bırakma kararı aldı.

Karşılaşmayı böylece kazanan taraf Sergey Kovalev oldu. Kovalev, böylece unvanlarını korumayı başarmış oldu.

Sayfa Yükleniyor...