Maratonİzmir sürdürülebilir bir dünya için koşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncüsünü 17 Nisan Pazar günü düzenleyeceği Maratonİzmir, sivil toplum kuruluşları için çok önemli bir kaynak geliştirme fırsatı yaratarak, toplumsal sosyal sorumluluk misyonunu da üstlenecek.

NTV Spor 11.04.2022 - 16:31

Birleşmiş Milletler’in Küresel Amaçlar için belirlediği “Sürdürülebilir bir Dünya” mottosu ve “sıfır atık” hedefiyle 17 Nisan Pazar günü koşulacak Maratonİzmir’de onlarca sivil toplum kuruluşu (STK) gönüllü koşucular aracılığıyla kampanyaları için bağış toplayacak. Maratonİzmir, Adım Adım ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk partnerliği çerçevesinde STK’lar ve kurumsal firmaların koşucularından büyük ilgi gördü ve katılımcı sayısını rekor seviyeye taşıdı.

4 Nisan’da başlayan Maratonİzmir Adım Adım Yardımseverlik Koşusu Bağış Kampanyaları'nda daha şimdiden 1.5 milyon TL bağışa ulaşıldı ve bu kapsamda toplam 7 bin 420 bağışçı 1.637 canlının hayatında dokunmuş oldu. Bağış kampanyaları 2 Mayıs’a kadar ipk.adimadim.org web sitesi üzerinden devam edecek.

Maratonİzmir’in bir yandan sportif bir organizasyon, diğer yandan çok büyük bir toplumsal sosyal sorumluluk projesi olduğunu vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “Her dönem ilklerin şehri olmaya başaran güzel kentimiz, Maratonİzmir sayesinde bu kez toplumsal bir hareketin de öncülüğünü yapıyor. Sürdürülebilir bir Dünya için koşulacak Maratonİzmir’in, sıfır atık hedefine ulaşırken, birçok sivil toplum kuruluşuna da destek vermesi önemli bir misyonumuz olacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in İzmir için belirlediği spor, kültür, eğitim ve sanat alanında adım adım ilerliyor ve İzmir’i geleceğe taşıyoruz” dedi.

- Uluslararası sertifika

2021’de Türkiye’nin en hızlı maratonu unvanına sahip olan Maratonİzmir, üçüncü senesinde Dünya Atletizm Federasyonu tarafından “Uluslararası Yol Yarışı Sertifikasına” “Road Race Label” layık görüldü ve dünya maratonları arasındaki yerini perçinlemiş oldu.

Pandeminin etkisinin de ortadan kalkmasıyla yoğun ilgi ile karşılanan Maratonİzmir’in kayıtları 12 Nisan’a kadar uzatıldı. Kayıtlar, www.maratonizmir.org adresi üzerinden devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Atletizm Federasyonu ve World Athletics paydaşlığında düzenlenen Maratonİzmir’in bu seneki sponsorları; Doğa Sigorta ve NEF’in yanı sıra ulaşım sponsoru Corendon Airlines, tatlı tedarik sponsoru Bolulu Hasan Usta, su sponsoru Pürsu, tedarik sponsorları Türk Kızılay, Carraro ve Züber. Büyük organizasyonun çözüm ortakları ise; İzmir Teknoloji, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, HIS Travel, Altekma ve DS olacak.

Sayfa Yükleniyor...