Masa tenisinde hedefler büyük

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, geleceğe dönük yatırımlar yaptıklarını ve başarılar geldikçe kulüplerin yatırımlarının da arttığını söyledi.

NTV Spor 26.06.2011 - 11:27

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, alt yapıyı önemsediklerini, bu konuda geleceğin olimpiyat kadrosunu kurmak için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Oktay Çimen, "Daha önceleri olduğu gibi bu yıl da, teknik kurulumuz tarafından Türkiye çapında yapılan taramayla belirlenen 20 bayan ve 20 erkek sporcuyu Manisa ve Bursa'da, Ağustos ayı içinde temel eğitim kamplarına alacağız" dedi.

Federasyon ile kulüplerin alt yapı konusunda işbirliği içinde olduklarına dikkati çeken  Çimen, "Proje kapsamında alt yapıdan sporcu yetiştirmek amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un Rumen Milli Takım Antrenörü Andrei Filimon'u, Fenerbahçe'nin de, Belarus bir antrenörü Türkiye'ye getirmelerinden mutlu olduk. Bu iki antrenör alt yapılarda çalışacak, minik, yıldız ve genç  takımlar için sporcu yetiştirecek. Bu çalıştırıcılara milli takım kamplarında da görev vereceğiz" diye konuştu.

"GELECEK ALT YAPIDA"
Oktay Çimen, Türk masa tenisinin alt yapıya verilen önem neticesinde daha da güçleneceğini dile getirerek, "Geleceği alt yapıda görüyoruz. Bunun için federasyon olarak alt yapıya önem veriyoruz. Bununla ilgili projeler geliştiriyoruz. Bu kapsamda Fenerbahçe ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulüpleri sadece alt yapıda sporcu yetiştirmek için yabancı antrenör getirdiler. Artık kulüplerimiz masa tenisi takımlarını önemsemeye başladılar. Başarılar geldikçe kulüplerin yatırımları da artıyor. Başarılı sporcuları ve kaliteli yabancı oyuncuları transfer ederek Süper Lig'de şampiyonluk kovalamaya başladılar. Bundan mutlu oluyoruz. Kulüplerin yatırım yapmalarını görmek bizim için itici güç olmaktadır. Zevkle ve şevkle çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...