Mercedes’te gerginlik!

Mercedes pilotları Lewis Hamilton ile Nico Rosberg arasındaki gerginlik büyüyor... Hamilton, dün koşulan Belçika Grand Prix'sinde kendisine çarpan takım arkadaşı Rosberg'in, bunu kasıtlı olarak yaptığını söyledi.

NTV Spor 25.08.2014 - 14:45

Formula 1'de sezonun 12. yarışı, Belçika Grand Prix'si, Red Bull'un Avusturalyalı pilotu Daniel Ricciardo'nun zaferiyle sona erdi.  Ancak yarışa damgasını vuran, ikinci turda Mercedes pilotları arasında meydana gelen kaza oldu. Nico Rosberg, takım arkadaşı Lewis Hamilton'a çarptı ve kazanın ardından Hamilton yarışı tamamlayamadı. Şampiyona lideri Nico Rosberg ise ikinci oldu.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Hamilton "Yaptığımız toplantıda Rosberg, bana bilerek çarptığını, aslında kazayı engelleyebileceğini ancak yapmadığını söyledi. Bir şeyleri kanıtlamaya çalıştığı çok açık" diye konuştu. Britanyalı pilot ayrıca, Rosberg'in bu tavrının takımdaki huzuru bozduğunu da ifade etti.

Britanyalı pilotun bu açıklamalarını doğrulayan Mercedes takım patronu Toto Wolf ise Rosberg'ın davranışının kabul edilemez olduğunu ve gereken cezanın verileceğini ifade etti.

Rosberg ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Kaza için üzgünüm ancak bunlar olağan şeyler. İkinci turda daha hızlıydım ve bir boşluk yakaladım. Fırsatı değerlendirmeye çalıştım ama başarılı olamadım" diye konuştu.

Hamilton ile Rosberg arasındaki bu gerginlik sezon başından beri devam ediyor. İki pilotun da sona eren yarışların ardından birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalar, aralarındaki kıran kırana rekabetin boyutunu gözler önüne seriyor.

Formula 1'de sezonun bitime 7 yarış kala Nico Rosberg'in pilotlar klasmanındaki liderliği sürüyor.


 

Sayfa Yükleniyor...