Mete Gazoz'un gözü zirvede

Milli okçu, 2020 Olimpiyatları'nda Türkiye'ye altın madalya sözü verdi.

NTV Spor 09.08.2018 - 13:03

Kazandiğı madalyalarla adını dünyaya duyuran milli okçu Mete Gazoz, son bir ayda elde etti̇ği̇ başarılarla dünya klasmanında 32’nci̇li̇kten 7'nci̇li̇ğe yükselmiş durumda.

Gelecek yıl hem Avrupa ve hem Dünya Şampiyonası'nda madalya kovalayacak olan milli okçunun hedefi dünya klasmanının zirvesine oturmak.

İki sene önce Avrupa Büyükler Şampi̇yonası'nda altın madalyayı kaçıran Gazoz, bu sene yarim kalan i̇şi̇ni̇ tamamlamak i̇sti̇yor. Anadolu Ajansı'na konuşan 19 yaşındaki sporcu, aradan geçen iki yılda hem zihinsel hem de fiziksel olarak güçlendiğini belirterek, "Bu sefer altın madalyayı almak istiyorum." diye konuştu.

Gazoz, 2020 yılında Tokyo'nun ev sahipliğinde düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'ndaki hedefine ilişkin de iddialı bir yorum yaparak, "Türkiye'nin 2020 Tokyo'da kesin bir altın madalyası var." dedi.

Son iki ayda Akdeniz Oyunlar, Avrupa Gençler Şampiyonası, Dünya Kupası 4. Ayak Yarışması ve Avrupa Grand Prix'ye katılan Mete Gazoz, bu organizasyonlardan toplam 6 altyın, 2 gümüş madalyayla ayrılmış, aynı zamanda iki dünya ve bir Avrupa rekoru kırmayı başamıştı.

Sayfa Yükleniyor...