NFL tarihinde ilk: Londra ve Meksika'dan sonra Münih

Bayern Münih'in stadı Allianz Arena'nın 2022-23 NFL sezonunun ilk maçına ev sahipliği yapacağı açıklandı.

NTV Spor 10.02.2022 - 17:20 | Son Güncelleme: 10.02.2022 - 17:23

NFL'den yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devleteri dışında üçüncü bir ülkede normal sezon maçı oynanacağı belirtildi.

Açıklamada Londra ve Meksika'da oynanan maçlara ek olarak bu sezon Almanya'nın da NFL'e ev sahipliği yapacağı ve 2022-23 sezonun ilk maçının Allianz Arena'da oynanacağı ifade edildi.

Daha önce ligden yapılan açıklamada Münih'e ek olarak Frankfurt ve Dusseldorf'un maçlara ev sahipliği yapabileceği kaydedilmişti.

NFL'in açıklamasında ayrıca 2024'teki maçın da Münih'te, 2023 ve 2025'teki maçların ise Frankfurt'ta oynanacağı ifade edildi.

Lig komiseri Roger Goodell konya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Münih ve Frankfurt'un NFL ailesine katıldığını duyurmaktan son derece mutluyuz. Oradaki taraftarlara buluşmayı büyük bir heyecanla bekliyoruz. Almanya'nın NFL'e olan tutkusu, bu anlaşmanın oluşmasına yardımcı oldu."

Almanya daha önce 1990-94 yılları arasında sezon öncesi oynanan 5 maça ev sahipliği yapmıştı. Gelecek sezonla birlikte Almanya'da ilk kez normal sezon maçı oynanacak.

Carolina Panthers, Kansas City Chiefs, New England Patriots veya Tampa Bay Buccaneers'ın gelecek sezon Almanya'da oynaması bekleniyor.ŞAMPİYON BELLİ OLUYOR

NFL'de 2021-22 sezonunun şampiyonu bu pazar gecesi belli oluyor. Los Angeles'ta oynanacak Super Bowl maçında Los Angeles Rams ve Cincinnati Bengals karşı karşıya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...