Olimpiyat şampiyonu Greg Rutherford emeklilik kararı aldı

2012 Londra Olimpiyatları'nın erkekler uzun atlamada şampiyon ismi Greg Rutherford, son dönemi sakatlık kâbusuyla geçen kariyerine bu yaz sonunda nokta koyacak.

NTV Spor 13.06.2018 - 10:53

Eski olimpiyat şampiyonu uzun atlamacı Greg Rutherford, son dönemde yaşadığı sakatlıklar sebebiyle bu yaz sonunda kariyerini sonlandıracağını açıkladı.

The Guardian'a açıklamalarda bulunan Büyük Britanyalı atlet, sakatlığının sadece sporculuk kariyerine değil hayatına da zarar verdiğini belirterek, "Bazen hissettiğim ağrılar evde oturmama ve hatta çocuklarımla oynanamama engel oluyor. Kendimi hâlâ hızlı hissediyorum ve güçlü hissediyorum, fakat ne zaman koşsam veya atlamalar yapsam kendimi toparlamam üç gün sürüyor. Hayatımın geri kalanında bu ağrıları çekmek istemiyorum." diye konuştu.

Tüm olumsuzluklara karşın istemesi hâlinde kariyerine devam edebileceğini ancak bunu tercih etmediğini söyleyen 31 yaşındaki sporcu, "Başarılı günlerini geride bırakmış ortalama bir atlet olarak kariyerimi sürdürmektense, insanların beni zirvedeyken hatırlamasını tercih ederim." ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki ay Londra'da düzenlenecek Anniversary Games'e ve ağustos ayında Diamond League'in Birmingham ayağında piste çıkacak Rutherford, Berlin'in ev sahipliğindeki Avrupa Atletizm Şampiyonası'na da katılmayı düşünüyor. Britanyalı sporcu, atletizm kariyerine nokta koyduktan sonra, çocukluğundan beri ilgi duyduğu pist bisikletinde şansını denemek istediğini sözlerine ekledi.

2012 Londra Olimpiyatları'nda ülkesi Büyük Britanya'ya erkekler uzun atlamada altın madalyayı getiren Greg Rutherford, 2015 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da kürsünün ilk basamağında yer almıştı.

Sayfa Yükleniyor...