Pistorius'a kötü haber!

Kasıtsız adam öldürme suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Güney Afrikalı ampute atlet Oscar Pistorius, haziran ayında şartlı tahliye talep etmişti. Güney Afrika Adalet Bakanlığı, başvurunun yeniden inceleneceğini ve inceleme bitene kadar Pistorius'un hapis cezasının devam edeceğini açıkladı. Bu sürecin 4 ay sürmesi bekleniyor.

NTV Spor 21.08.2015 - 14:31

Kız arkadaşı Reeva Steenkamp'i öldürmekten suçlu bulunan ve 5 yıl hapis cezasına çarptırılan ampute atlet Oscar Pistorius, Güney Afrika kanunlarına göre cezasının 10 ayını geride bıraktıktan sonra şartlı tahliye olabiliyordu.

Pistorius'un da iyi hali göz önünde bulundurularak cezanın kalanını ev hapsinde veya kamu hizmetiyle geçirebileceği belirtiliyordu. Güney Afrika kamu hizmeti komisyonu daha önce konuyla ilgili yasal talebin yapıldığını duyurmuştu. Ancak, adalet bakanı Michael Masutha Pistorius'un bir süre daha demir parmaklıkların arkasında kalacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, "Pistorius serbest kalmak için başvuruyu haziran ayında yaptı. Ancak o dönemde henüz 10 aylık cezasını çekmediği için şartlı tahliye kararı ertelendi.

Pistorius'un basın sözcüsü karara saygı duyduklarını söylerken Reeva Steenkamp'in annesi June Steenkamp Pistorius'un hala bazı soruları yanıtsız bıraktığını savundu. "Pistorius, hayatımızdaki en değerli varlığı elimizden aldı" diyen anne Steenkamp, "bu bilmecede eksik parçalar var ve Pistorius bunları asla açıklamayacak" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...