Vladimir Putin'den UFC şampiyonu Khabib Nurmagomedov'un babasına: Ceza ağır olmasın

Vladimir Putin, UFC hafif siklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov ve babasını kabul etti. Putin, maç sonrası kavga için Khabib'in babasından özel istekte bulundu.

NTV Spor

11.10.2018 - 12:36 | Son Güncelleme: 11.10.2018 - 21:46

Karma dövüş sporları (UFC) hafif sıklet unvan maçında Conor McGregor'ı 4. rauntta yenerek şampiyonluk kemerini koruyan Khabib Nurmagomedov, aynı zamanda antrenörlüğünü de yapan babası Abdulmanap ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından kabul edildi.

Kremlin'den yapılan açıklamada, Devlet Başkanı Putin, Ulyanovsk'ta yaptığı görüşmede Nurmagomedov'u kazandığı zafer nedeniyle tebrik etti.

Las Vegas'taki dövüş sonrası McGregor'un ekibinin bölümüne giderek onlara saldıran Nurmagomedov için Nevada Eyalet Atletizm Komitesi soruşturma başlattı. UFC'nin de ceza vermesi beklenirken; Nurmagomedov'un babası oğlunun cezalandırılması gerektiğini açıklamıştı. "UFC'den daha ağır bir ceza vereceğiz." diyen Abdulmanap Nurmagomedov, "Benim için ilk önce disiplin gelir" ifadelerini kullanmıştı. 

Konu Putin ile görüşmede de gündeme geldi. Putin, Abdulmanap Nurmagomedov'dan Khabib'e ağır ceza vermemesini istedi.

"KHABIB MÜSABAKAYI ONURLUCA KAZANDI"
Sporcunun şahıs olarak müsabakaya katılsa da Rus vatandaşı olduğunu hatırlatan Putin, kendi vatandaşlarına nasıl davranıldığının önemli olduğunu belirtti. Nurmagomedov'u yakından takip ettiklerini ve kendisi için endişe duyduklarını vurgulayan Putin, her halükarda sporcunun müsabakayı onurluca kazandığını ifade etti.

Sporun dostluğa adanmış bir eylem olduğunu bildiren Putin, Nurmagomedov'un rakipleri ile nazik, rekabetçi ve iyi insani ilişkiler kurmasını istedi.

Khabib Nurmagomedov ise kendisinin sadece ringin dışına zıplamasıyla değil, yaptığı mücadele ile değerlendirilmesini istedi.

Nurmagomedov, "Ülkeme, aileme saygısızlık eden McGregor'dan farklı olarak iyi davranış sergilememe rağmen, şimdilik sadece ringin dışına zıplamam ile ilgili konuşuyorlar. Ancak ben onurlu bir davranış sergiledim." dedi.

Sayfa Yükleniyor...