Rakibine yumruk salladı, yarıştan atıldı

Gianni Moscon, yarış sırasında rakibine yönelik fiziksel saldırısı nedeniyle Tour de France'tan ihraç edildi.

NTV Spor 23.07.2018 - 11:55

Tour de France'ın geçtiğimiz gün geçilen 15. etabı sırasında rakibine fiziksel saldırıda bulunduğu tespit edilen Team Sky bisikletçisi Gianni Moscon, yarıştan diskalifiye edildi.

Etabın henüz ilk kilometresi içinde Fortuneo-Samsic'ten Elie Gesbert'e yumruk salladığı kameralara yansıyan Moscon, yarış komiserlerinin yaptığı inceleme sonucu bu yıl ilk kez katıldığı Tour'dan ihraç edildi.

Team Sky'dan yapılan resmi açıklamda, organizatörler tarafından verilen cezanın kabul edildiği ve Tour'un ardından yapılacak değerlendirmeyle İtalyan bisikletçiye ceza verilip verilmeyeceğine karar verileceğini vurgulandı.

2017 yılında ülkesinde bireysel zamana karşı şampiyonu olan 24 yaşındaki Gianni Moscon, kariyerinde başarıları kadar disiplin sorunlarıyla gündeme gelmiş bir isim. Geçtiğimiz yıl Tour de Romandie sırasında Kevin Reza'ya yönelik ırkçı söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle takımı Team Sky tarafından 6 hafta yarışlardan men edilen Moscon, Tre Valli Varesine'de ise Sebastien Reichenbach'ın geçirdiği kazaya sebep olmakla suçlanmıştı. İtalyan bisikletçi yine geçtiğimiz yıl Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası'nın son kilometrelerinde takım aracından destek alarak kendisine avantaj sağladığı için yarıştan diskalifiye edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...