Roger Federer, Avustralya Açık'ta şüpheli

Teniste sezonun ilk Grand Slam'i Avustralya Açık yaklaşırken; bu sporun büyük isimlerinden roger Federer'in turnuvaya yetişmesinin şüpheli olduğu bildirildi.

NTV Spor 14.12.2020 - 10:08 | Son Güncelleme: 14.12.2020 - 10:45

Tenisin en büyük ismi Roger Federer, takvimi yeniden düzenlenen Avustralya Açık'a yetişemeyebilir. Bu yılın başında Melbourne Park'taki yarı finallerde dizinden sakatlanan ve o zamandan bu yana oynayamayan İsviçreli sporcu'nun tam olarak iyileşmediği bildirildi. Sakatlığı beklenenden uzun süren 20 Grand Slam şampiyonu unvanlı Federer, kötü haberi kendi verdi.

İsviçre'de bir ödül töreninde 19 Ocak yerine 8 Şubat'ta başlaması planlanan Avustralya Açık için konuşan Federer, "Ekim ayında yüzde yüz hazır olmayı umuyordum. Ancak hala tam iyileşmedim. Avustralya Açık'a katılmam zor olacak" diye konuştu.

Gelecek Ağustos ayında 40 yaşına girecek olan Federer, Avustralya Açık'a katılmak için zamana karşı bir yarış veridğini kaydederken "Turnuvanın 8 Şubat'ta başlayıp başlamayacağını merak ediyorum. Ancak o bana biraz daha zaman verebilir" ifadelerini kullandı.

Avustralya Açık'ı 6 kez kazanan Federer, 2021 önceliklerinin Wimbledon, Amerika Açık ve Tokyo Olimpiyatları olduğunu kaydederken, olimpiyatlardaki tekler altın madalyasının kazanamadığı tek madalya olduğunu vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...