Rus yelkenciler Bodrum'da

Ülkelerindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle antrenman için Bodrum'a gelen Rus yelken takımları, Bodrum Yelken Kulübünce düzenlenen yarışlara katıldı.

NTV Spor 03.01.2015 - 20:04

Rusya'dan Bodrum'a antrenman için gelen üç yelken kulübünün sporcuları, Bodrum'daki kış trofesi yarışlarına katıldı.

Rusya'nın Moskova, Sochi ve CSK yelken kulüplerinin optimist ve laser takımları, bir süre önce kamp için Bodrum'a geldi. Ülkelerindeki kış şartlarından dolayı göllerin donması üzerine antrenman yapamayan yelkenciler, Bodrum'da güneşin ve rüzgarın tadını çıkardı. Kamplarını tamamlayan Rus takımlar, Gümbet açıklarında düzenlenen Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi'ne katıldı.

Rus Antrenör Valery Zhukov, yarışlar öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'un havasını ve iklimini çok güzel bulduklarını söyledi. Bodrum'un kendileri için "deniz, güneş ve yelken" demek olduğunu ifade eden Zhukov, "Bodrum'a genellikle sadece yarışçı çocuklarımızla değil, ailemizi de beraber getiririz. Bu sefer üç kulüp olarak geldik" dedi.

Bodrumspor Yelken Kulübü Antrenörü Serdar Çiçek de sporcuların Rusya'dan kampa ilk kez gelmediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Rus takımları, bu sene yine kış döneminde burayı tercih etti çünkü ülkeleri çok soğuk. Yelken yaptıkları göller, nehirler buz tutmuş durumda. Şu an buraya üç kulüpten geldiler. Biz her sene Bodrum kulüpleri arasında Bodrum Kış Trofesi yapıyoruz ve bu da ikinci ayağı. Bu yarışa Rus takımı da katılıyor."

Sayfa Yükleniyor...