'Rüzgârın çocukları' Doğuş Grubu ile olimpiyatlara yelken açıyor!

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve milli yelkencileri bir araya getiren “Rüzgârın Çocukları” 2016 Yaz Olimpiyatlarında Doğuş Grubu desteğiyle ülkemizi temsil edecek.

NTV Spor

14.06.2016 - 13:48

Doğuş Grubu, toplumsal yaşamın gelişimine öncülük etme sorumluğuyla uzun yıllardır spor faaliyetlerine verdiği desteği bu yıl yelkencilikle büyütüyor. Doğuş Grubu, bu kapsamda, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Rüzgârın Çocukları” projesiyle; ülkemizde olimpiyatlara en fazla sporçu gönderen 4 branştan biri olan yelken sporunu, milli takım düzeyinde yapan profesyonel ve amatör tüm sporcuların başarılarını uluslararası areneda destekliyor. Doğuş Grubu ayrıca bu desteğiyle, ülkemizde yoğun ilgi gören yelken sporunun tanınmasına ve gelişimine de katkı sağlıyor.

ŞAHENK: "ÇOK BAŞARILI GENÇLER ÇIKARACAĞIZ"
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, “Yelken sporunun dünyada ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ve 3 tarafı denizlerle kaplı bu memleketten çok başarılı gençler çıkaracağımıza inanıyorum. Kapasitemiz el verdiğince Türkiye Yelken Federasyonu'nun ulaşmak istediği hedeflerde çabalarının parçası olacağız. Elimizden geldiğince rüzgarın çocuklarının arkasında değil yanında olacağız.” sözleriyle grup olarak yelken sporuna desteklerini vurguladı.

AKHAN: "ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRİYORUZ"
Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, Grubun spora ve sporcuya uzun yıllardır destek verdiğini hatırlatarak, “Grubumuz, çevre, eğitim, sağlık, kültür-sanat, çocuk gelişimi gibi alanların yanı sıra spor odaklı kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini de hayata geçiriyor. Ülkemizin büyük bir sportif başarı potansiyeli olduğuna inanıyor ve bunun desteklenmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin su sporları alanındaki potansiyelinin de uluslararası arenada başarı hikâyeleri ile taçlandırılacağına inanıyoruz. Bu amaçla;  Doğuş Grubu olarak, TYF'nin hayata geçirdiği ve milli yelkencilerimizi biraraya getiren “Rüzgârın Çocukları” projesine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

BELLİ: “DOĞUŞ GRUBU İLE ÇOK ÖNEMLİ BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATIYORUZ”
Bu işbirliği için Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferit Şahenk'e ve tüm Doğuş Grubu'na teşekkürlerini sunan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli,  “Bugün Türkiye Yelken Federasyonu adına tarihi bir gün yaşıyoruz. Türkiye'de spora çok değer veren ve aynı zamanda değer katan çok büyük bir kuruluş olan Doğuş Grubu ile birlikte Türk Yelken Sporu için çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. İşbirliğimizin odak noktası bundan sonra “Rüzgârın Çocukları” olarak anılacak milli yelken sporcularımız. Doğuş Grubu ile güçlerimizi birleştirerek yelkeni daha geniş kitelere yaymak ve hak ettiği yere getirmek için çalışacağız. Önceki dönemlerde de olduğu gibi bu sene de yelken sporu adına göğsümüz kabartan gelişmeler var. Rio'da gerçekleştirilecek 2016 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi başarı ile temsil edeceğine inandığımız Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar ve Alican Kaynar'a; dolayısı ile TYF'nin hayata geçirdiği “Rüzgârın Çocukları”na başarılar diliyoruz. Doğuş Grubu ile birlikte yapacağımız iş bilirliğimizin yelken sporunun tüm paydaşlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

AKHAN: “ÜLKEMİZ BÜYÜK BİR SPORTİF BAŞARI POTANSİYELİ TAŞIYOR"
Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, ülkemizde büyük bir sportif başarı potansiyeli olduğuna inandıklarını belirterek şu bilgileri verdi: “Bu potansiyeli desteklemek için üzerimize düşen görevler olduğunu düşünüyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimizi kültür-sanat, eğitim, sağlık gibi alanların yanı sıra spor odaklı olarak da gerçekleştiriyoruz. Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı ile birlikte yürüttüğümüz etkinlikler ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak basketbola yönlendirmeyi amaçlayan “Oyunda Kal” platformu gibi bazı projelerimiz hâlihazırda devam ediyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin su sporları alanındaki potansiyelinin de uluslararası arenada başarı hikâyeleri yazıyor. Bu amaçla, Ağustos ayında Rio'da gerçekleştirilecek 2016 Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi başarı ile temsil edeceğine inandığımız Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar ve Alican Kaynar'a; yani TYF'nin hayata geçirdiği “Rüzgârın Çocukları”na Doğuş Grubu olarak destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öncelikle ülkemizi Rio'da temsil etme ayrıcalığına hak kazanan bu arkadaşlarımızı kutluyor, onlara şimdiden başarılar diliyor ve “yolunuz açık olsun” diyorum.” açıklamalarını yaptı.

AKHAN: “RÜZGÂRIN ÇOCUKLARI, 12 DEV ADAM VE POTANIN PERİLERİ GİBİ İZ BIRAKACAK"
Ülkemizin, sporun birçok alanında Türkiye'de ve uluslararası arenada önemli başarılara imza attığının altını çizen Hüsnü Akhan, “Ülkemizde belli spor dalları üzerinde yoğunlaşan bir ilgi var. Vizyoner bir bakış açısıyla hep birlikte farklı ve daha çeşitli spor alanlarına da dikkatleri çekmeyi başarabilirsek gençlerimizin önüne yeni ufuklar açabiliriz. Yelken sporu da bunlar arasında yer alıyor. Grup olarak bu sporu desteklemek için yola çıktık. Dilara Uralp, Nazlı Çağla Dönertaş, Deniz Çınar, Ateş Çınar ve Alican Kaynar'dan sonra onların izinden gidecek olan sporcularımıza da desteğimiz devam edecek. Dolayısıyla, Doğuş Grubu olarak, “Rüzgârın Çocukları”nın da 12 Dev Adam ve Potanın Perileri gibi çok başarılı olmaları, bir marka haline gelmelerini hedefliyoruz.” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...