Şahika Ercümen dalış öğretiyor

Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Ayvalık'ta ve Kaş'ta yeni dalgıçlar yetiştiriyor.

NTV Spor

11.07.2019 - 14:16 | Son Güncelleme: 11.07.2019 - 14:56

Dünya rekortmeni serbest dalgıç, milli sporcu Şahika Ercümen, sualtı deneyimlerini Ayvalık'ta ve Kaş’ta vereceği eğitimlerle paylaşıyor. İki gün süren eğitimlerde Ercümen, nefes teknikleri ve serbest dalışın temel prensipleri üzerinde yoğunlaşıyor.

EĞİTİMLERE POLONYALI DALIŞ REKORTMENİ EMILIA BIALA DA KATILIYOR
Serbest dalış yapmanın su altı dünyasını keşfetmenin en saf hali olduğunu belirten dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, Polonyalı dalış rekortmeni Emilia Biala ile verecekleri eğitime katılmak isteyenlerin 12 yaşından büyük olmaları ve yüzme bilmelerinin yeterli olacağını belirtti.

Ercümen, “Serbest dalışta nefes çok önemli olduğu için katılımcılarla nefes teknikleri üzerine pek çok çalışma planladık. İki gün sürecek olan çalışmalarımız teorik ve pratik birçok konuyu içeriyor. Bu kursun bir diğer amacı ise herkesin suda rahat hissedebilmesini sağlamak ve ülkemizde her yıl yaşanan binlerce boğulma vakasının bir nebze önüne geçmek. Kurs sonunda katılımcılarımıza uluslararası geçerliliği olan PADI Basic Free Diver sertifikası veriyoruz.” dedi.

SERBEST DALIŞ İLE TANIŞMAK İSTEYENLER İÇİN EŞSİZ BİR FIRSAT
Dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen tarafından verilecek olan eğitimlerin bu konuda kendisini geliştirmek isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirten aktivido.com kurucularından Burak Günay, eğitimlerin belirli aralıkla devam ettiğini dile getirdi.

Günay, "aktivido.com olarak Türkiye’de tüm spor dallarının eğitimlerini herkes için erişilebilir hale getirmek istiyoruz. Bu kapsamda Şahika Ercümen’le yaptığımız ortak çalışma, bu konuda çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Bir spor dalıyla tanışmak için dünya rekortmeni bir sporcudan eğitim almaktan daha iyi bir başlangıç düşünemiyorum. Şahika Ercümen rehberliğinde serbest dalışla tanışmak isteyenler eğitim takvimine ve programına aktivido.com üzerinden ulaşabilirler” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...