Simone Biles, 6. kez en büyük!

ABD ve dünya jimnastiğinin en önemli isimlerinden biri konumundaki Simone Biles, 6. kez ABD genel toplam şampiyonu oldu.

NTV Spor

12.08.2019 - 16:22

22 yaşındaki Amerikalı jimnastikçi Simone Biles, Kansas City'de gerçekleştirilen ABD Jimnastik Şampiyonası genel toplamda altıncı madalyasını kazandı.

4 Olimpiyat altını sahibi Biles'tan önce genel toplamı 6 kez kazanan son isim 1952 yılında Clara Schroth Lomady'ydi. 

Biles, elde ettiği 118.5 puanla 16 yaşındaki Sunisa Lee'nin (113.5) önünde şampiyonluğa ulaşırken, seansı sırasında sergilediği üçlü bükümlü, çift sırtlı manevrayı gerçekleştiren ilk kadın oldu.

Yer rutininde 29.45 puan toplayan Biles BBC'de yer alan habere göre; "En az antrenmandaki kadar iyiydi" ifadelerini kullanırken sözlerine şu şekilde devam etti; "Yukarı sıçradıktan sonra sorunsuz bir şekilde iniş yapabildiğim için çok mutluyum. Zira bir önceki denememden sonra kendime güvenimi kırılmış hissediyordum. Bu yüzden bugün için gerçekten endişelendim; ancak gerçekleştirebildiğim için son derece mutluyum."

2017 yılında şampiyonada yarışamayan Biles, bu sonuçla son yedi yılda ABD Ulusal Şampiyonası genel toplamda 6. madalyasının sahibi oldu. 

Sayfa Yükleniyor...