Spor Çalışmaları Merkezi Eğitim Programları başlıyor

Bu sene on birincisi düzenlenen Spor Hukuku ve Yönetimi Sertifika Programı ve on üçüncüsü düzenlenen Spor İletişimi Sertifika Programı’nda eğitimler 7 Aralık Cumartesi günü başlayacak.

NTV Spor

05.11.2019 - 13:35

Spor hukuku, spor yönetimi, spor iletişimi ve spor pazarlaması alanlarında 2005 yılından beri aralıksız, eğitim programları düzenleyen Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi’nin yeni dönem eğitim programları Aralık ayında başlayacak. Programlara katılmak için kontenjan hakkı ve burs kazanma imkânı tanıyan giriş sınavları ise 10 Kasım Pazar günü düzenlenecek.

Toplam 15 hafta (120 saat) sürecek bu eğitim programlarında dersler Cumartesi-Pazar günleri Kadir Has Üniversitesi Kadir Has Kampüsü’nde düzenleniyor. Spor sektöründe çalışan profesyonellerin yanı sıra alan üzerinde uzmanlaşmış akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosuyla sunulan derslerin yanı sıra katılımcılarla bire bir görüşmeler ayarlanarak kariyer planlaması yapılıyor ve sektörde iş ve staj imkânları sağlanıyor.

Federasyonlar, kulüpler, kamu kurumları ve özel kuruluşlarla yapılan iş birlikleri çerçevesinde güçlü bir bağlantı ağı sunan bu eğitim programlarından 2005 yılından bu yana 1200’e yakın katılımcı mezun olmuş durumda.

Sayfa Yükleniyor...