"Spor camiası bu süreçten güçlü çıkacak"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor camiasını da derinden etkileyen Covid-19 pandemisi ile ilgili Fanatik'e açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 16.04.2020 - 08:55

Geçtiğimiz günlerde takım sporları federasyonlarının başkanları ve Futbol Kulüpler Birliği başkanlarıyla yapılann videokonferanstan bahseden Kasapoğlu, "Her fırsatta dile getirdiğim gibi, bizim için camiamızın tüm fertlerinin sağlığı her şeyden önce geliyor. Söz konusu toplantıda, federasyon başkanlarımızdan tüm liglerde ve yaş gruplarında mücadele eden sporcu, teknik adam, antrenör, hakem ve spor hizmet elemanlarının Covid-19 raporlarının ivedilikle çıkarılmasını istedim. Ayrıca, federasyonlarımızdan da tüm kulüplerimizden bu konuda rapor istemelerini söyledim. Ayrıca, sporcu veya kulüplerin Covid-19 ile ilgili taleplerinin neler olduğu, ne gibi desteklere ihtiyaçları bulunduğu, evde antrenman yapan sporcuların takibinin yapılıp yapılmadığı veya nasıl yapıldığı ve kulüplerin bu konuda yaptıkları çalışmalarının raporlanması konularında acilen bakanlığımıza bilgi verilmesini istedim." dedi.

"Tazelenerek, yeniden doğarak süreçten daha güçlü çıkacağız"

Bu süreçten spor camiası olarak daha güçlü çıkacaklarını söyleyen Kasapoğlu, "Biz, ‘Durmak yok’ diyoruz ve inşallah bu süreçten çok daha güçlü ve şanlı bayrağımızı çok daha yukarılarda temsil etme adına daha enerjik bir şekilde çıkacağız. Tazelenerek, daha çok çalışarak, her dem yeniden doğarak yolumuza devam edeceğizazimli ve inançlılar. Bunu zaten bir kayıp olarak değil, ek süre gibi görüyoruz. Bugün de hazırdık, yarın da hazır olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Spor camiasına da bir mesaj yollayan Bakan Kasapoğlu, "Spor camiamızın bu süreçten de güçlenerek, daha yüksek bir hedefle ve daha yüksek bir inançla çıkacağına yürekten inanıyorum. Biz, bu süreci en az kayıpla atlatacağımızı öngörüyoruz ve buna yürekten inanıyoruz. Bakanlık olarak toplumun hareketsiz kalmaması adına sosyal ve sportif anlamda iletişimlerini güçlü tutma yönündeki çalışmalara büyük önem veriyoruz. ‘Evde Kal, Hareketsiz Kalma’ projemiz sayesinde evdeki varlığımızı daha verimli, daha mutlu, daha sağlıklı bir şekilde yaşama adına görevlerimizi birlikte ifa edeceğiz. Bu süreçten el birliğiyle, hareketsizliği azaltmış ve mesafe kat etmiş bir şekilde çıkacağımıza inancımız tamdır." diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...