Stallone'dan Senna anısı!

Ünlü aktör Sylvester Stallone, 1994 yılında yaşadığı bir kazada henüz 34 yaşında hayatını kaybeden efsanevi Formula 1 pilotu Ayrton Senna'nın bir dönem kendisi ile görüştüğünü ve hayatını anlatan filmde yer almasını istediğini söyledi.

NTV Spor 29.01.2016 - 15:26

Rocky ve Rambo gibi unutulmaz film karakterlerine hayat veren ünlü aktör Sylvester Stallone, Amerika Birleşik Devletleri'nde katıldığı bir toplantıda, Formula 1 dünyasının unutulmaz isimlerinden Ayrton Senna ile ilgi bir anısını anlattı;

"Ben iyi bir Formula 1 izleyicisiyim. Zaman zaman yarışları yerinde de takip ettim. Ayrton Senna'nın da birkaç yarışına gitmiştim. O tüm zamanların en iyi pilotlarındandı. Yıllar önce onunla sık sık telefonla konuşurduk. Bir gün bana eğer bir gün benimle ilgili bir film çekilirse senin oynamanı isterim. Bence oldukça iyi olur. Senin filmlerini seviyorum demişti. Ben de onun buz sözleri sonrası bir film üzerine çalışmaya başlamıştım."

Senna'nın artık bir Formula 1 klasiği olmuş sarı kaskını göstererek açıklamalarını sürdüren Stallone  kaskı ünlü pilotun kendisine hediye olarak verdiğini söyledi ve ekledi;

"Bir gün eve geldiğimde bu kaskın adresime gönderilmiş olduğunu gördüm. Sonrasında Ayrton beni aradı ve benim kaskımın renkleri de Rock'nin kullandığı renkler gibi, siyah ve sarı, bunu almanı istiyorum dedi. Bu kask 15 yıldır evimde duruyor ve gerçekten muhteşem."

Slvester Stallone, Ayrton Senna'nın ölümünün ardından çok üzüldüğünü ve film çalışmasını rafa kaldırdığını da sözlerine ekledi.

Kazandığı 3 dünya şampiyonluğu ve müthiş sürüş tarzı ile F1 tarihe adını altın harflerle yazdıran Ayrton Senna 1994 San Marino GP'de geçirdiği ölümcül kaza ile hayata veda etmişti.

Sayfa Yükleniyor...