Tarihe geçen ceza!

NHL'de, Calgary Flames oyuncusu Dennis Wideman hakemi düşürdü. Wideman, bu hareketi nedeniyle 20 maç ceza aldı. Ceza, en ağır ikinci ceza olarak NHL tarihine geçti.

NTV Spor

04.02.2016 - 16:54

NHL'de, Calgary ile Nashville'in oynadığı karşılaşmada beklenmedik bir olay yaşandı.  Nashville'den bir oyuncu, Flames'in savunma oyuncusu Dennis Wideman'a çarptı. Buna sinirlenen Wideman, hakemi sert bir şekilde itti. Hakeme yaptığı bu hareketten dolayı Wideman 20 maç ceza aldı.

Wideman ise kendisini savundu. Aynı zamanda 560.000 dolar para cezası da alan Wideman "Rakip oyuncu bana çarptıktan sonra omzum çok acıdı. Ağrı içinde kalkıp ilerlemeye çalıştım. Bu sırada hakeme çarptım. Bilerek yaptığım bir şey değildi, hiçbir maç yetkilisine kasten böyle bir tepki göstermem. Çaprtıktan sonra hakemden özür de diledim" diye konuştu.
 
Dennis Wideman'ın 20 maçlık cezası, hakeme yaptığı hareket nedeniyle bir oyuncuya verilen en ağır ikinci ceza olarak NHL tarihine geçti. Daha önce 2000 yılında Tampa Bay Lightning oyuncusu Gordie Dwyer, gösteri maçında hakeme gösterdiği tepki nedeniyle 23 maç men cezası almıştı.

Sayfa Yükleniyor...