Simone Biles: "Tek bir işiniz var ve bizi koruyamıyorsunuz"

Olimpiyat ve Dünya şampiyonu jimnastikçi Simone Biles, ABD Jimnastik'inin yetkili organını cinsel istismarlardan koruyamadığı için eleştirdi.

NTV Spor 09.08.2019 - 12:16

22 yaşındaki Olimpiyat ve Dünya şampiyonu jimnastikçi Simone Biles, ABD Jimnastik'inin yetkili organı "USA Gymnastics"e yönelik eleştirilerde bulundu.

BBC'de yer alan habere göre sporcuları, eski takım doktoru Larry Nassar'ın istismarından koruyamadığını belirten Biles; "Tek bir işiniz var ve bizi koruyamıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Yaşadıklarından ötürü çok üzgün olduğunu belirten Biles şu şekilde devam etti; "Ne zaman vücudumda bir ağrı hissetsem, doktora gitmek istemiyorum. Bunun üzerine gitmek istemiyorum. Bu çok zor. Atlatmaya çalışıyoruz; ancak hala zamana ihtiyacımız var."

Eski takım doktoru Larry Nassar, Ocak 2018'de yaklaşık 160 kadın sporcunun cinsel istismardan suçlanmasından sonra 175 yıl hapse mahkum edilmişti. 

Olay kapsamında başta Simone Biles olmak üzere, takımın birçok üyesi süreç içerisinde yaşadıklarına dair açıklamalarda bulunmuştu. 

Sayfa Yükleniyor...