Terzi istifa etti ama...

Türkiye Atletizm Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Ankara'da bir araya geldi. Federasyon Başkanı Mehmet Terzi istifa kararı alırken, yönetim kurulu istifa kararından Terzi'yi vazgeçirdi.

NTV Spor 31.07.2013 - 22:31

Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker'in 1 Eylül'den itibaren görevinden ayrılmasına karar verilirken, TAF Teknik Kurul Başkanı Muharrem Or'un sözleşmesi feshedildi.
     
Federasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, TAF Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara'da bir araya geldi.
     
Federasyon başkanı Mehmet Terzi'nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulu üyeleri gündem maddelerini değerlendirdi. Başkan Terzi'nin yanı sıra toplantıda başkanvekilleri Fikret Çetinkaya, Ergüder Uzun ve Hüseyin Yıldırım ile Hasan Durucasu, Emin Ucuz, Aycan Kurtcan, İlhan Hatipoğlu, Selim Terzi, Mehmet Kesen, İpek Özgüden Özen, Kazım Yalçınoğlu, Hasan Çavuşoğlu ve genel sekreter Nihat Doker yer aldı.
     
Yaklaşık 4 saat süren toplantıda TAF Genel Sekreteri Nihat Doker'in 1 Eylül'den itibaren görevinden ayrılması ve TAF Teknik Kurul Başkanı Muharrem Or'un  sözleşmesinin feshine karar verildi.
     
TERZİ'NİN İSTİFASI KABUL GÖRMEDİ
Toplantıda ayrıca TAF Başkanı Mehmet Terzi'nin istifası yönetim kurulu üyelerince kabul edilmedi.
     
Terzi, yaptığı konuşmasında, 2013 yılında dopingle ilgili yaşanan olumsuzluklardan ve medyada atletizmle ilgili yer alan yıpratıcı haberlerden dolayı çok üzüldüğünü ifade ederek, istifa etmek istediğini belirtti.
     
Yönetim kurulu üyeleri ise Federasyonun geçmişten gelen başarılı çalışmalarının artarak devam ettiğini dile getirerek, oy birliğiyle aynı ekibin büyük istek ve azimle Mehmet Terzi başkanlığında çalışmaya devam etmesini istedi. Böylece, Terzi istifa kararından vazgeçirildi.
     
Toplantıda alınan diğer kararlar ise şöyle:
"- Akdeniz Oyunları, Avrupa Dağ Koşusu, Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları, Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası, 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası ve Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda dereceye
 giren sporcuların, antrenörlerin ve kulüplerin ödüllerinin verilmesi için Spor Genel Müdürlüğü'ne teklif verilmesi.
     
- Dopingle mücadeleyle ilgili Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 'Dopinge Sıfır Tolerans' sloganıyla süregelen çalışmalarının yanı sıra kamuoyunda oluşan dopingle ilgili yanlış ve eksik bilgileri önlemek amacıyla gerekli tedbirlerin alınması, dopingi önlemek amacıyla sporcuların, antrenörlerin, kulüplerin ailelerin, medyanın ve tüm tarafların dahil edileceği Dopingle mücadele toplantıları" ile seminer ve panellerin düzenlenmesi ve destekleyici yayınlar yapılması.
     
- TAF'ın kurumsal kimliğine zarar verici, yanıltıcı haberler yapan ve yayanlar hakkında hukuksal süreçlerin başlatılması."

Sayfa Yükleniyor...