Tezahürata hayır, alkışa evet

Tokyo, Olimpiyat Oyunları için geri sayımda. Ancak sağlık ön planda. Yetkililer, meşalenin taşınması sırasında halkın tezahüratla değil alkışla eşlik etmesini istiyor.

NTV Spor 25.02.2021 - 12:15

Olimpiyat meşalesinin tüm Japonya'da gezdirilmesi planlanıyor. Tokyo 2020 başkanı Seiko Hashimoto, sağlık önlemleri kapsamında meşalenin dolaştırılma planlamasının belli olduğunu söyledi.

Meşalenin Japonya'daki 47 eyalette dolaşacağını söyleyen Hashimoto, "Covid-19'a karşı önlem kapsamında güvenliğe önem veriyor olmamızın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Geçişi izleyecek halka, meşale taşıyıcısına ve teknik ekibe de güvenlik önlemlerini açıklayacağız" dedi.

Binlerce sporcunun, yetkilinin ve gazetecinin meşale taşınması sırasında görev yapacak olması da bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Yetkililer, 10 bine yakın kişinin taşımasının planlandığı meşale geçidi sırasında seyircilerden tezahürat yapmamalarını ve tarihi ana tanıklık edecek izleyicilerin sadece alkışla bu şovda yer almasını istiyor.

Organize Komitesi Başkan Yardımcısı Yukihiko Nonomura, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tezahürat yok. Lütfen sadece alkışla destek verin ve geçiş sırasında aradaki mesafeyi koruyun" dedi.

Meşale, ilk olarak Fukushima, Tochigi, Gunma ve Nagano şehirlerinden geçecek. 25 Mart'ta itibaren başlayacak meşale turu, 1 ay içinde 47 eyaletin tamamını gezecek.

Sayfa Yükleniyor...