Türkiye'ye altın şansı tanımadılar!

Sports Illustrated'in Rio tahminleri...

NTV Spor 27.07.2016 - 16:01

ABD'nin prestijli spor dergilerinden Sports Illustrated, 5 Ağustos'ta başlayacak Rio Olimpiyat Oyunları öncesi madalya tahminlerini açıkladı.

Derginin son sayısında yer alan tahmin listesinde Türkiye'den 5 sporcunun madalya alacağı öngörülürken, bu sporculardan hiçbiri altın madalya adayları arasında yer almıyor.

Türkiye'nin Rio'daki altın madalya umutları arasında yer alan milli tekvandocu Servet Tazegül, derginin tahminine göre gümüş madalya kazanacak.

Erkekler tekvandoda 68 kilonun son olimpiyat ve dünya şampiyonu olan Servet Tazegül, Rio'dan da madalyayla ayrılması halinde, Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu ile birlikte üst üste 3 olimpiyatta madalya kazanan 3. Türk sporcu olacak.

Güreşte erkekler serbest stil 86 kiloda mücadele edecek Selim Yaşar'ın da olimpiyat oyunlarında gümüş madalya alacağı tahmin edildi. Kendi kategorisinde son dünya ikincisi olan Selim Yaşar, ilk kez olimpiyatlarda mücadele edecek.

Listede gümüş madalya alacağı tahmin edilen bir diğer güreşçi, grekoromen stil 130 kiloda mindere çıkacak Rıza Kayaalp. 2012 Londra'da bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp, son dünya ve Avrupa şampiyonu unvanlarıyla Rio'ya geliyor.

Erkekler serbest stil 125 kiloda 2014 ve 2015'in dünya şampiyonu Taha Akgül ile 2014 Dünya Atıcılık Şampiyonası'nda 10 metre havalı tabancada gümüş madalyanın sahibi Yusuf Dikeç ise listede bronz madalya alması muhtemel isimler arasında gösterildi.

Sports Illustrated'ın tahminlerine göre, olimpiyatlarda en başarılı olacak ülke ABD. 45'i altın olmak üzere toplam 115 madalya alması tahmin edilen ABD'yi, yine 45'i altın olmak üzere toplam 85 madalya alması öngörülen Çin takip ediyor. Listenin üçüncü sırasında ise, 14'ü altın toplam 60 madalyayla Rusya yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...