Yemekle kutladılar!

Kadınlar CEV Challenge Kupası'nda şampiyon olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı oyuncuları, şampiyonluk yemeğinde bir araya geldi.

NTV Spor 15.04.2015 - 14:10

Kadınlar CEV Challenge Kupası'nda zafere ulaşan Bursa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı oyuncuları, başarılarını şampiyonluk yemeğiyle kutladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Akademik Odalar Birliği'nde bir restoranda verilen şampiyonluk yemeğine, takım oyuncuları ile antrenör Mehmet İmen katıldı.

İmen, yemek öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bursa'ya ilk defa böyle tarihi bir zafer kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden İmen, şampiyonluğun sevincini yaşamaya devam ettiklerini belirterek, "Hala toparlanamadık. Birkaç gün sonra toparlanırız. Çünkü lige devam etmemiz lazım. Önümüzde play-off'lar var. Hala o mutluluğu zirvede yaşıyoruz şu an" dedi.

İmen, Bursa'nın spor kenti olduğunu her zaman ve her yerde dile getirdiklerini vurgulayarak, "Bursa'da oyuncu veya seyirci potansiyeli her zaman var. Sadece bunu harekete geçirmemiz lazım. Sadece voleyboldan değil diğer branşlardan da bekleniyor bu. Gerçekten herkesten çok önemli ve değerli dönüşler aldık. Bütün Bursa halkı bunu hak ediyor ve bekliyor. Dolayısıyla onların beklentilerine biz voleybol olarak cevap verdik. Öncelikle Bursaspor ve diğer branşlardan da bu başarıyı bekliyoruz" diye konuştu.

"ÖNÜMÜZDEKİ SENELER İÇİN BAŞLANGIÇ OLUR"
Bursa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı oyuncusu Seda Uslu Eryüz de çok mutlu olduklarını, maçta kendilerini destekleyenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Bursa'nın spor şehri olduğunu dile getiren Eryüz, şunları belirtti:

"Bursa daha da büyük bir spor şehri olabilir. Seyircisiyle spora ve voleybola olan ilgisiyle bunu çok net gördük. Sahada hissederek yaşadık. Ümit ediyorum önümüzdeki seneler için bu başarı bir başlangıç olur. Voleybol, Bursa'da daha da iyi yerlere gelir ve hak ettiği ilgiyi değeri artarak görür."

Kupada, en değerli oyuncu ödülünü alan Meryem Çalık da Rusya'da kaybedip, taraftarları önünde kazanıp kupayı almanın muhteşem bir duygu olduğunu anlattı.

Ödülü tek başına almadığını, takım olarak ödülü hak ettiklerini düşündüğünü ifade eden Çalık, "Bunun için de teşekkür ediyorum. Bundan sonra da şampiyonluktan aşağısı kurtarmaz. Herkese tek tek teşekkür ediyorum. Herkesle gurur duyuyorum. Taraftarımız hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Bizim için inanılmaz itici bir güçtü" açıklamasında bulundu.

Oyuncular yemeğin ardından şampiyonluk pastasını kesti ve şarkılar eşliğinde şampiyonluğu kutladı.

Sayfa Yükleniyor...