CSKA'da Nataşa videosunu hazırlayanlar kovuldu

CSKA Moskova, Yusuf Yazıcı'nın transfer videosunu hazırlayan ve tepkiyle karşılanan ekiple yollarını ayırdı.

NTV Spor 20.01.2022 - 11:30 | Son Güncelleme: 20.01.2022 - 12:20

Rusya Premier Lig ekibi Cska Moskova, Lille'de forma giyen milli futbolcumuz Yusuf Yazıcı'yı satın alma opsiyonlu sezon sonuna kadar kiraladı. Milli futbolcunun transferinin duyurulduğu video, sosyal medyada büyük tepki çekti.

"BURADA ÇOK NATAŞA VAR"

CSKA Moskova, Yusuf Yazıcı transferinin duyurusu için hazırladığı videoda, Yusuf'la Instagram’dan üzerinden yapılan bir mesajlaşma mizanseni yaptı. Görüntülerde CSKA Moskova’nın transfer için Yusuf Yazıcı’ya sürekli mesaj attığı, yıldız futbolcunun ise cevap vermediği görülüyor. Ancak CSKA Moskova cephesinin "Yusuf, burası Rusya. Bir sürü Nataşa var" yazmasının ardından Yusuf Yazıcı "Yoldayım, 5 dakika" yanıtını veriyor.

Yapılan bu paylaşım birçok tepkiye neden olurken, Rus ekibi tepkiler sonrası bu paylaşımı kaldırdı.

CSKA, Nataşa videosunu hazırlayanları kovdu

CSKA Halkla İlişkiler Direktörü Sergey Aksenov, tanıtımın kabul edilemez olduğunu açıklarken, bu tarz şeylerin resmi sitede yer almaması gerektiğini açıkladı. Olayı "Kabul edilemez" diye nitelendiren Aksenov, "Bu olaydan sorumlu kişilerin görevine son verildi" açıklamasını yaptı.

CSKA Moskova sezon başında da yine taraftarların tepkisini çeken bir olaya imza atmıştı. Bad Barbie isimli Rus TikTok fenomeni, CSKA Moskova'nın stadında tanıtım video'su çekmiş daha sonra da yeşil sahada tepki çeken dansını etmişti.

"YAKIŞIKSIZ VE KABA OLDUĞUNU KABUL EDİYORUM"
CSKA Moskova'nın resmi sosyal medya hesabından, CSKA TV Genel Yayın Yönetmeni Katerina Kirilcheva'nın imzasıyla Türkçe ve İngilizce açıklama yayınlandı.

Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

"Takımımıza yeni katılan oyuncumuz Yusuf Yazıcı'nın transfer haberini duyurduğumuz video ile ilgili pişmanlığımı paylaşmak istiyorum. Farklı bir senaryo üzerinden hareket etmeyi planlarken, oyuncuyla fiziki olarak çekim yapamacağımız için alternatif fikir üretmem gerekti. Zaman darlığı dolayısıyla oluşturduğum ve sonrasında uyguladığım fikrin son derece yakışıksız ve kaba olduğunu kabul ediyorum. Kısa süre içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan kaldırılan bu paylaşım dolayısıyla kırdığım tüm kadınlardan, taraftarlarımızdan ve özellikle içerikten habersiz olan Yusuf Yazıcı'dan özür dilerim."

Sayfa Yükleniyor...