Deschamps, Benzema için kapıyı kapattı

Fransa'da Karim Benzema'nın yeniden milli takıma dönmesi tartışılırken, teknik direktör Didier Deschamps, bu konuya kapattı.

NTV Spor 19.01.2021 - 12:17

Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps, Karim Benzema'nın geri çağırma olasılığı üzerine konuştu.

Yıldız futbolcu, Mathieu Valbuena ile yaşadığı şantaj olayları nedeniyle Kasım 2015'ten bu yana milli takıma çağrılmıyor.

Fransa Futbol Federasyonu Başkan Adayı Michel Moulin, göreve gelmesi halinde 33 yaşındaki futbolcuyu yeniden milli takıma getirmek için çabalayacağını söyledi.

Moulin'in açıklamaları hakkında konuşan Deschamps, "Açıkçası ciddi değil. Vızıltı yapmaktan hoşlananlar var. Onun (Moulin) açıklamalarını okudum. Bu beyefendi antrenörlük görevine başvurmalıydı. Görünüşe göre sahip olduğu diplomalarla benim yerime geçme şansı olabilir." ifadelerini kullandı.

Benzema'ın yokluğunda milli takımın geliştiğini yineleyen Deschamps, "Ekibin iyiliği için kararlarımı her zaman ruhum ve vicdanımla alıyorum." dedi.

Mevcut yönetimi destekleyen 52 yaşındaki teknik adam, "Noel Le Graet'i devam etmesi çok iyi bir şey olurdu. Kendim için söylemeyemiyorum çünkü bencilce olur, Fransız futbolu için söylüyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...