"UEFA'yı Donald Trump’a benzetiyorum"

Corona virüs nedeniyle ertelenen yerel liglerin ne zaman başlayacağı belirsizliğini korurken, Hollanda Futbol Federasyonu'nun ligi 3 Ağustos'a kadar bitirmeyi planladığını açıklaması tartışmalara neden oldu.

NTV Spor

02.04.2020 - 00:41 | Son Güncelleme: 02.04.2020 - 00:52

Hollanda'da pandemi nedeniyle ligler 1 Haziran'a kadar askıya alınırken federasyondan yapılan açıklamada liglerin Ağustos'ta tamamlanabileceği duyuruldu. Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars bu yoruma tepki gösterdi ve sezonun sonlandırlması gerektiğini savundu.

Telegraaf'a konuşan Overmars, Avrupa ülkelerinin UEFA’ya baskı yaptığını belirtirken; "Neden şu anda para önemli ve halk sağlığı önemsiz? Federasyonun bağımsız bir karar vermesini umuyordum ama UEFA’nın arkasına saklanıyorlar. Hollanda’daki televizyon gelirlerine İspanya, İngiltere, İtalya ve Almanya’daki kadar bağımlı değiliz. Bence büyük ülkeler her ne pahasına olursa olsun maçların yapılması için UEFA’ya baskı yaptılar. UEFA da bundan faydalanıyor çünkü Şampiyonlar Ligi’ni oynamak ya da oynamamak yüz milyonlarca Euro fark anlamına geliyor" dedi.

Sert açıklamalar yapan Overmars, "UEFA ve KNVB’yi bir hafta önceki ABD Başkanı Donald Trump’a benzetiyorum. O da ‘ekonomi corona virüsünden daha önemli’ diyordu. Merhaba! Hollanda’da her gün 100 kişiden fazla insan corona virüsü yüzünden ölüyor" şeklinde konuştu.

HOLLANDA'DA SON DURUM
Hollanda'da Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 134 artarak 1173'e çıktı. Vaka sayısı ise 13 bin 614.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, dün akşam yaptığı basın toplantısında, koronavirüsle mücadele kapsamında daha önce alınan tüm tedbirlerin süresinin 6 Nisan'dan 28 Nisan'a kadar uzatıldığını, okulların ise mayıs tatili bitene kadar kapalı kalacağını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...