Galatasaray: Fatih Terim'den hakem Volkan Bayarslan'a tepki

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 4-3 yenildikleri Çaykur Rizespor maçı sonrası karşılaşmanın hakemi Volkan Bayarslan'a tepki gösterdi. Terim, "Volkan Bayarslan 1,5 metre dışarıda olana penaltı verecek kadar hazır" dedi.

NTV Spor 19.03.2021 - 22:45 | Son Güncelleme: 19.03.2021 - 23:51

Rizespor maçında çift forvet oynadıklarının ve bunda istediği sonucu alıp almadıkları sorusuna Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Çift forvetle oynamaktan bir problem yaşamadık. Tam tersi daha çok 18 içerisinde bulunan her an gol pozisyounun kovalayan bir takımız. 3 maçta neredeyse 15 tane bireysel hata yapmışız. Sezon içerisinde de bunu yaşadık. Tacı ortaya atacak bir durumu hiçbir teknik adam aklına getirmez. O yetmemiş gibi arkasından bir daha iki oyuncunun rakibe teslim etmesini hoca kabul etmez" dedi. 

Takımın ilerleyen bölümlerde ayağa kalktığını söyleyen Terim, defanstaki hatalara ve hakem hatalarına vurgu yaptı ve şöyle konuştu, 

"Rakip alanda oynayan, rakipten pozisyon yemeyen bütün tehditleri önleyen bir takımız. Bu mevsimde bu kadar maç kala bunların yapılmaması lazım. Kaç maçtır biz 10 kişi oynuyoruz. Böyle bir durumumuz var. 1-1,5 metre kala penaltı noktasını gösteren bir hakemle oynuyoruz. Bütün yatmalara, sizin momentumunuzu durmaya göz yuman ilk defa bir 3 büyüklerin maçına çıkan -ilk defa bizde deneniyor-, bunun karşılığı "12 dakika verdik" midir? 

Bizim oyun devamlılığımızı devam ettirmek daha doğru değil mi? Yedlin'in ikinci sarı kartına bir daha bakacağım. Etebo Emre'ye santradan bir dokunsa oyun başka türlü oynanabilirdi. Kendisi denedi. Bugün ne yaparsanız yapın, olmadığı, doğru yapılmadığı bir gün olarak geçecek. Muslera, gelene vuruyor, top bu tarafa geliyor. Bireysel hatalar bize pahalıya mal oldu. Falcao ve Mohamed bizim için iyiydi."

Takımın defanstaki hatalarına dikkaç çeken Terim, "Maç maç gidiyoruz diyoruz. Galatasaray ne oynarsa oynasın gol atıyor. Mesele attığından fazla yememesi lazım. Bu arada iki stoperimiz de cezalı. Bize hiç bol keseden çıkanlar... Maalesef maçı kaybettik. Kritik bir yerde, doğru olmayan bir yerde. Her şey doğru giderken. O gollerin altından kalkmak kolay değil. Her gelen topun alakası yokken gol olduğu bir ortamda onun altından takımın kalkması kolay değil. Gedson'u, Emre'si... Bir de kırılgan oyuncular bunlar. Kolay kolay altından kaklakamadık. İki veya tek santraforla oynamak önemli değil.

"VOLKAN BAYARSLAN 1.5 METRE DIŞIRIDA OLANA PENALTI VERECEK KADAR HAZIR"

Hakem Volkan Bayarslan'ı eleştiren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Bu Türk futbolunda hastalık. Bunu geçenlerde de söyledim. Daha dakika 1 başlıyor... Sadece bugün değil. Çok maçta bunu görüyoruz. Buna herhangi bir önlem yok. Söylediğinizde diyorlar ki "Buna ekleyeceğiz." Orada eklemeyle burada geçen zamanın bize yaptığı aynı şey değil. Hücum devamlılığı, oyun devamlılığı vraken oyun duruyor. Acele etmiyor. Biraz daha, yattım, içeri girdim, vaz geçtim... Volkan Bayarslan ilk defa bizde maç yönetiyor. Bizde deneniyor. Başkasına veremezler. Volkan Bayarslan 1.5 metre dışarıda olana penaltı verecek kadar hazır" eleştirilerinde bulundu. 

Takımın iki stoperi Luyindama ve Marcao'nun cezalı olmasıyla ilgili ise Terim, "Milli maç arası. Herkes tatile gidiyor. Biz birşeyler düşüneceğiz. Galatasaray takımı Donk ile beraber yanında birini kullanacağız. Bugün kaybettiğiniz maçtan sonra iki tane de stoperinizi kaybediyorsunuz. Öyle bir gün. Bu aksilikler oldu. Olmaması iyiydi. Ama oldu. Yapacak bir şey yok. Biz onun çaresini buluruz. Gereğini yaparaz. Belki bir tane de ortaya yeni bir stoper çıkar. İnşallah çıkar. Ama şu anda "şunu oynatacağım" diyemem. Milli takım dönüşlerinde nasıl dönecekler ki geçen sefer 11 futbolcu kaybettik. Bu sefer her takım için inşallah oyuncular hayırlısıyla döner. Bunufn için zaman var" diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...