Ömer Erdoğan: "10 kişi kalınca maç koptu"

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Galatasaray yenilgisini kırılma anlarındaki hatalara bağladı. Ömer Erdoğan, "10 kişi kalınca maç koptu. Galatasaray beklediğimiz gibi karşımıza çıktı. Buna karşılık vermemiz gerekiyordu" dedi.

NTV Spor 05.12.2020 - 21:44

"Daha iyisini yapabilirdik. Mağlup olunca demek ki bazı şeyleri eksik yapmışız" diyerek sözlerine başlayan Ömer Erdoğan, şöyle konuştu:

"Galatasaray'ı analiz ettiğimizde merkezden sayısal anlamda çok kişiyle hücum eden, kaptırılan toplarda da sorunlar yaşadıklarını tespit ettik. İlk yarı 8 kontratak yakaladık ama aksiyon alanında etkili olamadık, oraya yeterince adam sokamadık. İlk yarı 8 kontra atığımız vardı. Maç 0-0 iken bir tehlikeli atak gerçekleştirdik. Bu tür pozisyonlarda golü bulmanız gerekiyor. 3. bölgede istediğimizi sahaya yansıtamadık.

İlk yarı rakibe net pozisyon vermedik. ancak hatalı bir gol gedik. Deplasmanda gol yediğimizde çevirmek kolay olmuyor. Rakibi çıkarken rahatsız etmeye çalıştık. Kırılma noktalarındaki hatalar ister istemez motivasyonununuz düşürüyor. Dah asonra 10 kişi kalınca da maç koptu. Bundan ders çıkarıp 3 gün sonra Erzurum maçına fokuslanacağız. O maçla çıkış yakalamak istiyoruz."

Takımın çok kırmızı kart görmesiyle ilgili olarak ise Ömer Erdoğan, "Bu sezon 4. kırmızı kart. Bunu oyuncularımla değerlendireceğiz. Kırmızı kartın bir şekli var. Takım mücadele ederken gereksiz kartlar bizi üzüyor ve takımı bozuyor. Gerekli uyarıları yapacağız. Takım içerisinde büyük sıkıntı yaşadığımız analizlerde takıma gösterdik. Uyarılarımızı yapacağız. 2-0 devam etse 11-11 oynasak, 1 tane kaçan pozisyon gol olsa maçı çevirebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...