"10 kişi kalmamıza karşın Galatasaray'a pozisyon vermedik"

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan 3-0 Galatasaray galibiyetini yorumladı, "Biz her takıma saygı duyuyoruz ama hiçbir takımdan korkmuyoruz" dedi. Ömer Erdoğan skorun daha farklı olabileceğine vurgu yaptı ve "10 kişi kalmamıza karşın Galatasaray'a pozisyon vermedik" dedi.

NTV Spor 03.04.2021 - 21:43 | Son Güncelleme: 03.04.2021 - 22:22

Galatasraay galibiyetini değerlendiren Ömer Erdoğan, "Oyuncu kardeşlerimi tebrik ediyorum. İlk dakikadan itibaren disiplinli, yüksek konsantrasyonlu oynadılar. Özellikle savunma kısmında kenar orta dışında rakibe pozisyon vermedik. Biz her takıma saygı duyuyoruz ama hiçbir takımdan korkmuyoruz. Sezon başından itibaren sahada futbolun doğrularını yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularım da bunun karşılığını aldığı için mutluyum. Bundan önce bir iki yenilgi yaşadık. Bu maçla bunu da unuttuk. Salı günü önemli ve zorlu bir maçımız var. Karabük'le oynayacağız. İstanbul'a erken gidip konsantrasyonumuzu tamamen maça vereceğiz" dedi. 

Maçın skorunun daha farklı olabileceğini vurgulayan Ömer Erdoğan, "Oyuncularımız 10 kişi kalmasına rağmen daha fazla gol aramaya devam etti. Maç daha farklı da bitebilirdi. Rakibe pozisyon vermedik. Oyuncularımı tebrik ediyorum" diye konuştu. 

Hatayspor'un bu sezonki performansını değerlendirmesi istenen Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan şöyle konuştu:

"Öncelikle oyuncuların gayreti var. Ama oyunculara sezon başı takımı kurarken buraya gelmeye ikna ederken Mame Diouf ve Akintola'ya 'size söz veriyorum keyif alacağız' dedim. Oyun mentalitemde katı savunma ve oyunu çirkinleştirerek oynama değil, oyunu oynamak var. Sürekli üzerine koyuyoruz. Oyuncuların sürekli üzerine koyması bunu getiriyor.

Çok karakterli bir oyuncu grubumuz var. Mame Diouf'un son iki senesi kayıp. Ama ilk günden itibaren ona çok inandım. Buraya gelmesi için sezon başı en az 10 kez telefonda görüştük. Bilmediği bir ülkeye gelmesinde bu normal. Arkadaşlarını arayıp beni ona anlatmalarını istedim. Geldiği günden beri takıma çok şey katıyor. Burada oynayan - oynamayan oyuncular çok karakterli. Kaptanımız Mesut çok tecrübeli. Daha önce Süper Lig'de oynamamış ama şimdi burada oyanadığında canını dişine takıyor. Takım olmak budur. Çok büyük kadromuz yok. Kulübemizde iki tane alt yapıdan oyuncumuz vardı. Ona rağmen oynamayan oyucnuların gelişimini de yakından takip ediyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Belki bugün fırsat veremiyoruz ama takımda güzel arkadaşlık edindiler. İnşallah sezonu iyi bir yerde bitiririz."

Bir gazetecinin "Maçta hakemin verdiği kararları nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Ömer Erdoğan, "Hakemlerle ilgili daha önce kendime verdiğim söz vardı. Kulüp olarak da karar aldık. Hakemlerle ilgili herhangi bir yorum yapmak istemiyorum ama oyuncularım sahada kendilerine hakim olarak maçı devam ettirdi. Çünkü çok gereksiz 5-6 sarı kart gördük. Bunun yorumunu inşallah kamuoyu yapar. Biz herhangi bir açıklama yapmayacağız." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...