14 KULÜP DEMİRÖREN'E DESTEĞİNİ AÇIKLADI

TFF başkan adaylığını açıklayan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e 14 Süper Lig ekibinden tam destek gelirken, Galatasaray ve Bursaspor destek vermeyeceğini açıklayan takımlar oldu. Diğer 2 takım ise henüz açıklama yapmadı.

NTV Spor 20.02.2012 - 16:23

27 Şubat'ta yapılacak TFF Seçimli Olağanüstü Kurul öncesi başkanlığını açıklayan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e 14 Süper Lig kulübünden onay çıktı.

Beşiktaş, Gaziantepspor, Mersin İdman Yurdu, Eskişehirspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Kayserispor, Kardemir Karabükspor, Samsunspor, Orduspor, Antalyaspor, Manisaspor, Sivasspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Yıldırım Demirören'in başkanlığını desteklediğini açıklarken, Galatasaray ve Bursaspor destek vermeyeceklerini açıkladı.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, türk futbolunun içinde bulunduğu durumu en iyi yönetecek ismin Yıldırım Demirören olduğunu ve başkanlık için kendisini desteklediklerini söyledi.

SAMSUNSPOR'DAN DEMİRÖREN'E DESTEK
Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, ''Sayın Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı adaylığını Samsunspor Kulübü olarak destekliyoruz'' dedi.

Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) önümüzdeki hafta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesi aday olacağını öğrendikleri Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldım Demirören'i destekleme kararı aldıklarını söyledi.

Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından bir an önce kurtulmasını istediklerini ifade eden Yılmaz, ''Sayın Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı adaylığını Samsunspor Kulübü olarak destekliyoruz. Demirören'in, bu görevi layıkıyla yerine getireceğine, Türk futbolunu hak, hukuk, adalet içinde yöneteceğine ve futbolumuzun gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz'' diye konuştu.

NEDİM TÜRKMEN'DEN DEMİRÖREN'E DESTEK
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Orduspor'un Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, ''Söylemlerimiz zaman zaman uyuşmasa da spor kamuoyu tarafından desteklenen sayın Yıldırım Demirören'i TFF Başkan adaylığı için destekleyeceğiz'' dedi.

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, Orduspor yönetim kurulu olarak Yıldırım Demirören'i destekleme kararı aldıklarını belirtti.

Türk futbolunun selamete kavuşması için çözüm adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerinin süreceğini ifade eden Türkmen, ''26 yıl sonra büyük fedakarlıklar ve zorluklar ile Süper Lig'e çıkmanın mutluluğunu yaşarken, Orduspor olarak kendimizi Türk futbolunda yaşanan en büyük kaos ateşininin tam ortasında bulduk. Türk futbolunun bugünü, yarını için bu dik duruşumuz kimi çevreleri rahatsız etse de bir an olsun Türk futbolunun geleceği için taviz vermedik. Bu güne kadar sorunun bir parçası olmak yerine, çözümün bir parçası olmak için mücadele verdik" dedi.

Türkmen, "Kaosun el birliği ile çözülmesi adına, söylemlerimiz zaman zaman uyuşmasa da spor kamuoyunu tarafından desteklenen sayın Yıldırım Demirören'i TFF Başkan adaylığı için destekleyeceğiz. Türk futbolunun selamete kavuşması için çözüm adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar çözüm için desteğimiz sürecek. TFF Başkanlığı için adaylığını koyan, diğer adaylarımıza başarılar diliyorum'' dedi.

İBB SPOR, DEMİRÖREN'İ DESTEKLEME KARARI ALDI
İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkan adaylığı yolundaki Yıldırım Demirören'i destekleme kararı aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından bir an evvel çıkması gerektiğini düşünmekteyiz. 27 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan TFF Genel Kurulu'nda, futbolun içinden gelen, şu andaki meselelerin çözümünde ve Türk futbolunun geleceğinde katkılar sağlayacağını düşündüğümüz Sayın Yıldırım Demirören'in adaylığını destekliyoruz'' denildi.

MEDICAL PARK ANTALYASPOR, DEMİRÖREN'İ DESTEKLEME KARARI ALDI
Medical Park Antalyaspor Kulübü yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimi öncesi Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'i destekleme kararı aldığını açıkladı.

Medical Park Antalyaspor Kulubü'nden yapılan yazılı açıklamada, ''TFF Başkanlığına aday olacağını açıklamış olan Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in adaylığını ilke olarak destekleyeceğiz'' denildi.

YAZICI: DEMİRÖREN'İN ADAYLIĞINI DESTEKLEMİYORUZ
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) olağanüstü genel kurulunda başkan adayı olacağı belirtilen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'i desteklemediklerini söyledi.

Yazıcı, TFF'nin olağanüstü genel kurulu için Bursaspor Kulübü olarak hiç kimseyle ortak hareket etmediklerini, herhangi bir ismi de aday olarak göstermediklerini kaydetti.

Başkan adaylarıyla ilgili tartışmaların tamamen dışında olduklarını iade eden Yazıcı, ''Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in adaylığını desteklemiyoruz. Hiç kimseyle de ortak hareket etmiyoruz'' dedi.

KARABÜK'TEN DEMİRÖREN DESTEK
Kardemir Karabükspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için adaylık başvurusu yapan Beşiktaş Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören'i destekleme kararı aldı.

Kardemir Karabükspor'un internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk futbolunun çok zor bir dönemden geçtiği belirtilerek, ''Kulübümüz yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde mevcut sorunları bilen Sayın Yıldırım Demirören'i destekleme kararı almıştır'' ifadesi kullanıldı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Yıldırım Demirören'i destekleme kararı aldı.

Fenerbahçe ve Trabzonspor henüz konuyla ilgili açıklamada bulunmadı.
Sayfa Yükleniyor...