"14 yabancı fazla"

Atletico Madrid'in Türk yıldızı Arda Turan, yeni yabancı kuralındaki sayısının fazla bulduğunu söyledi. Galatasaray Teknik Dirketörü Hamza Hamzaoğlu'nu öven Arda, UEFA'nın En İyi 11'ine seçilemediği için üzgün olmadığını söyledi.

NTV Spor

19.01.2015 - 13:06

Atletico Madridli Arda Turan, yeni yabancı sayısını fazla buluyor.
 
Türk futbolunun son dönem yetiştirdiği yıldızlardan Arda Turan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın resmi yayın organı Gençlik Spor Dergisi'ne açıklamalarda bulundu.

“14 YABANCI FAZLA”
Gelecek sezondan itibaren uygulanacak yeni yabancı kuralını değrlendiren Arda Turan, "Yerli oyuncu da olsa bence iyi olan futbolcu hiçbir kurala bakmadan her yerde oynar. Ancak kadroda 14 yabancı oyuncunun olmasını fazla buluyorum. Kulüplerin maddi güçleri bu kadar büyük bir sayı için yeterli olabilecek mi? Bilemiyorum, ama mevcut yabancı sayısının da az olduğunu düşünüyorum. Umarım bu karar sonrasında kazanan futbolumuz olur" açıklamasında bulundu.

“YERİ BENDE BAŞKA”
"Galatasaray'ın yeri bende başka" diyen 27 yaşındaki oyuncu, Hamza Hamzaoğlu'nun her Galatasaraylının kalbinde, gönlünde olan bir isim olduğunu vurguladı. Arda, "Hamza hoca, futbolu, antrenman bilimini çok iyi bilen ve oyuncuları da çok iyi motive edebilecek bir isim. Galatasaray ve kendisi için en iyisini diliyorum" dedi.

Milli Takım olarak EURO 2016 elemelerinde oynadıkları futbolun hakkını alamadıklarını vurgulayan Arda Turan, ellerinden gelenin en iyisini yaparak Avrupa Şampiyonası'na katılmak istediklerini söyledi.

İDOLLERİ
UEFAnın En İyi 11'ine seçilemediği içinse üzgün olmadığını ifade eden Atletico Madrid'in yıldızı, sporcu olarak Michael Jordan ve Federer'i kendisine örnek aldığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...