18 yaşında emekli oldu, Harvard Üniversitesi'ni seçti

Monaco'nun orta saha oyuncusu Alessandro Arlotti, 18 yaşında profesyonel futbol kariyerini noktaladı. Kariyer planlamasını anlatan İtalyan futbolcu, Harvard Üniversitesi’nden kabul aldığını öğrendiği an bu kararı verdiğini açıkladı.

NTV Spor 18.03.2021 - 12:21 | Son Güncelleme: 18.03.2021 - 16:46

İtalya futbolunun gelecek vadeden isimlerinden Alessandro Arlotti, futbola verdiği emekleri kenara iterek ayrıcalıklı bir akademik kariyere yöneldi.

18 yaşındaki genç İtalyan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki prestijli Harvard Üniversitesi'ne katılmak için profesyonel futbol kariyerini askıya aldı.

Verdiği kararı anlatan Arlotti, "Bana etraflıca düşünmemi, bu seçimi yapmamam gerektiğini söyleyen birçok kişiden çok sayıda mesaj aldım. Takım arkadaşlarımın, koçların yanı sıra Instagram'da bana çok fazla mesaj gönderen tanımadığım kişiler var. Bana katılmadıklarını söylüyorlar ancak onlara bunu açıklamaya çalışıyorum." dedi.

Hayatındaki bu önemli kararı alma konusunda uzun süre düşünen Alessandro Arlotti'ye kendisinden iki yaş büyük olan kardeşi Gianluca yol gösterdi. Cannes ve Monaco'da top koşturan Gianluca, şimdilerde Boston Üniversitesi'nde ekonomi araştırmalarını sürdürüyor.

"Böyle bir fırsatı kaçıramazdım" diyen Alessandro Arlotti, ekonomi alanına eğilimli olmasına rağmen uzmanlaşacağı dalı henüz belirlemediğini söyledi; "Aklımda bir şey yok, Harvard'da ilk iki yıl oldukça genel olduğu için ancak bu iki yılın yolumu bulmama yardımcı olacağından eminim."

Futbola üniversite takımında devam edeceğini belirten Arlotti, hayalinin bir kez daha Avrupa'da top koşturmak olduğunu söyledi.

Sayfa Yükleniyor...