Kuntz'dan galibiyet yorumu: 26 maçta dört gol atan takımlardan biriyiz

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 4-0'lık Faroe Adaları galibiyetiyle ilgili olarak, "Genel anlamda skordan memnunum. Neyin üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyoruz. UEFA Uluslar Ligi'ndeki 26 maçta dört gol atan takımlardan biriyiz" dedi.

NTV Spor 05.06.2022 - 00:38
Son Güncelleme: 05.06.2022 - 01:09

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 4-0'lık Faroe Adaları galibiyetini yorumlarken, "Yorucu bir sezonun ardından oyuncularımız buraya geldi. Belli konulara özellikle dikkat etmemiz gerekiyor pas baskısı gibi. Genel anlamda skordan çok memnunum ancak neyin üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Genel anlamda skordan çok memnun kaldım" dedi.

Farklı rakiplere karşı farklı stiller uygulamak gerektiğini vurgulayan Alman çalıştırıcı, "Zayıf rakiplere karşı stoperlerden oyun kurmak gerekir, bunu tam anlamıyla bugün yapamadık o açıdan memnun değilim. UEFA Uluslar Ligi'nde 26 maç oynandı, sadece Gürvistan, Hollanda ve Türkiye dört gollü galibiyet alabildi. Sezonun bu döneminde takımların belli konularda zorluk yaşayabildiğini görüyoruz" ifadelerini kullandı. 

Çağlar ve Kerem'in oyundan alınmasıyla ilgili olarak Kuntz, "Oyuncularıma ne söylediysem size de aynısını söyleyeyim. Dört maçlık bir periyot var. Bu periyottaki değişiklikler her zaman performansla ilgisi değil. Oyuncuların yorgunluklarını dengelememiz gerekiyor" açıklamasını yaptı. 

A Milli Takım'la ilk maçına çıkan Ferdi Kadıoğlu içinse Stefan Kuntz, "Ferdi ile ilgili de ismini andığınızda gözlerinizdeki parıltıyı görebiliyorum. Ferdi iyi bir başlangıç yaptı, gayet güzel bir ilk maç yaşadı. Kendisine başarılar diliyorum" dedi. 

Burak Yılmaz'ın ayrılığı sonrası kadroya giren Serdar Dursun'un sonradan oyuna alınmasıyla ilgili olarak da Alman çalıştırıcı, "Serdar Dursun'u yedekten getirmek çok da kötü bir tercih olmamış gibi görünüyor. Hücumda otomatikleşme biraz alıyor. Bugün üçüncü bölgede çok iyi değildik. Bunun sebeplerinden birisi Halil, Enes gibi oyuncuların çok fazla bir arada oynamaması olabilir. Kadro kararlarımızı verirken yorgunluk seviyelerini, fiziksel datalarını göz önüne alacağız" sözleriyle tercihlerini anlattı.

Sayfa Yükleniyor...