28 milyon Euro'yu geri çevirdiler

Fenerbahçe'deki performansıyla Avrupa'da birçok kulübün listesinde olan Vedat Muriç'le ilgili ilginç bir durum da ortaya çıktı. İngiliz devi Manchester United'ın izleme ekibinin geniş çaplı araştırmalar yaptığı ve forvet listesinde Kosovaylı yıldızın da olduğunu bildirildi.

NTV Spor 28.01.2020 - 08:20

Milliyet gazetesinin haberine göre; Premier League'in önemli kulüplerinden Tottenham kısa bir süre önce sarı-lacivertli yönetimle temasa geçerek Kosovalı oyuncuyu transfer etmek istidğini bildirmişti. Ancak en somut adım İngiltere'nin Burnley takımından geldi. Ligde şu anda 13. sırada bulunan Burnley, Muriç için 28 milyon Euro'luk bir bonservis bedeli önerse de bu teklif az bulundu.

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriç'in talipleri her geçen gün artıyor. 25 yaşındaki futbolcuyu Avrupa'da birçok kulüp yakından takip ediyor.

Premier Lig'in önemli kulüplerinden Tottenham kısa bir süre önce sarı-lacivertli yönetimle temasa geçerek Muriç'i transfer etmek istidğini bildirmişti. Ancak en somut adım İngiltere'nin Burnley takımından geldi. Premier League'de şu anda 13. sırada bulunan Burnley, Kosovalı futbolcu için 28 milyon Euro'luk bir bonservis bedeli önerse de bu teklif Sarı-Lacivertliler tarafından az bulundu.

Bu cazip önerinin kabul edilmemesinin biri sportif diğeri idari olmak üzere iki önemli sebebi var. İlki takımın şampiyonluk yarışında Vedat Muriç'e ihtiyacı var. Dolayısıyla golcü oyuncunun ayrılması demek şampiyonluk ümitlerinin tamamen bitmesi anlamına geliyor.

Borçları kapatacak

Sarı-Lacivertliler'de öncelikle hedef şampiyon olup Şampiyonlar Ligi'ne kalmak. Kulübün mali açıdan bu gelirlerle çok fazla ihtiyacı var. Bunlar gerççekleştikten sonra Vedat'ın satışı söz konusu olabilecek. Ayrıca yönetim Vedat'ı doğru ve en değerli olduğu zamanda satmayı planlıyor. Bu zamanda henüz gelmiş değil. Kosovayı oyuncunun 28 milyon Euro'nun da üzerine çıkacak bir potansiyele sahip olduğu fikri hakim. Dolayısıyla futbolcudan gelecek para kulübün geleceği için de önemli olacak.

ÇIKIŞ YOLU
Özellikle yönetim mali açıdan hala tam anlamıyla çıkış yolunu bulamadı. Şampiyonlar Ligi geliri ve Vedat'ın 28'in üzerinde olası satışı ile borçların önemli bir kısmının kapatılması ve kulübün biraz olsun mali açıdan düzlüğe çıkması hedefleniyor.

Tottenham, Burnley ve son olarak da Real Sociedad futbolcu için artık sarı-lacivertli kulüple temasta. Bunun dışında başka takımlar da futbolcuyu hala takip ediyor. Bu gelişmelerin ışığında Muriç'in sezon sonu takımla kalması zor görünüyor.

Sayfa Yükleniyor...