Stefan Kuntz'tan Burak Yılmaz sonrası santrfor kim olacak sorusuna yanıt

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Lüksemburg galibiyeti sonrası maçın çok zor olduğunu söyledi. Burak Yılmaz sonrası santrfor kim olacak?" sorusuna "3 karşılaşma oynadık, 12 gol attık, daha ne istiyoruz" yanıtını verdi.

NTV Spor 12.06.2022 - 00:39
Son Güncelleme: 12.06.2022 - 01:03
"3 maçta 12 gol attık, daha ne istiyoruz"

maçını yorumlayarak sözlerine başlayan , "Karşılaşma çok zordu. Böyle olacağını bekliyorduk. Daha önce de söylemiştik. Lüksemburg gruptaki en güçlü rakipti. Bir iki maçı kolay geçtiğinizde daha sonraki maçları geçemezsiniz. Oyuncular savaştılar. Gururluyum. Halil'in performansınna gelirsek Enes'in ağlıları vardı. Hücumda çok fazla alternatiflerimiz yoktu. Serdar ve Halil'i ikisini birden sahaya sürmek istemedim. Orkun'u Halil'in pozisyonuna biraz çektik. O noktadan sonra biraz daha iyileşme oldu. Bundan sonra da bu tür denemeler yaptık. Belli konularda yeni şeyler öğrendik. Ben de öğrendim. Şu anda yalnızca ve yalnızca Salı günü oynayacağımız karşılaşmayı düşünmeliyiz. Daha sonra farklı konuları düşünebiliriz" dedi. 

"Milli Takım'ın santrforu Burak'tan (Yılmaz) sonra kim olacak? Serdar Dursun olabilir mi?" soruları üzerine Alman teknik adam, "Tek bir oyuncuya düşüncenizi bağlarsanız kendinizi zayıflatırsınız. 3 maçta 12 gol attık, daha ne istiyoruz. Hücüm oyuncuların performanslarından gayet memnunum. Gol atabilme becerisine sahip oyuncuların çokluğu ne kadar olursa o kadar iyi olur" yanıtını verdi.

'nin kazandığı penaltı pozisyonu için Kuntz, "Bizler eski futbolcularız. Topa elle temas konusundaki kurallar bazen acımasız olabiliyor. Yüzde yüz penaltıydı ama şanssız bir andı" yorumunu yaptı. 

Alman teknik adam sözlerinin sonunda, "Bir teşekkürü de taraftarlarımıza yapmak istiyorum. Çok iyilerdi. Futbolda deplasmanda oynadığımız maçlarda taraftarlar önemli" dedi ve "İzmir'de görüşürüz" diyerek basın toplantısını tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...