600 milyon Euro'luk hafta...

Transfer sezonunun son haftasına girildi. Pazartesi günü sona erecek bu dönemde, Avrupa'nın büyük liglerinde 600 milyon Euro'luk bir transfer gerçekleşebilir.

NTV Spor

27.08.2019 - 11:56

İngiltere Premier Ligi'nde transfer sezonu kapandı; ancak takımlar oyuncu satabilir. Diğer liglerde ise hareketlilik devam ediyor. Son haftada bazı büyük hareketlerin gerçekleşmesi bekleniyor. Bunlar arasında öne çıkan isimler ise Neymar, Rodrigo, Pogba, Correa, Mariano ve Rakitic...

Şimdiye kadar İspanyol ekipleri yaptıkları transferlerle dikkat çekti. Real Madrid, 298 milyon Euro harcayarak yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirdi. Onu, ezeli rakibi Barcelona takip etti. Bordo Mavililer, transfere 255 milyon Euro harcadı. Atletico Madrid ise geçen sezonlardan farklı bir görüntü sergiledi ve kasasından 243 milyon Euro çıkardı.

İngiliz ekipleri bu sezon geçen yılllara oranla daha az harcadı. Manchester City 168, Manchester United 159, Arsenal 153 ve İstan Villa 148 milyon Euro'luk harcama yaptı.

İtalyan ekiplerinden öne çıkan takımlar Juventus ve Inter oldu. Juventus 188, Inter ise 138 milyon Euro'yu transfere harcadı.

Fransa'da başı UEFA Finansal Fair Play kurallarıyla dertte olan Paris Saint Germain (PSG) yeni sezon öncesi sadece 80 milyon Euro'luk transfer yapabildi.

NEYMAR, POGBA, RODRIGO, MARIANO...
Transferde takımlar hemen hemen kadrolarını oturtmalarına karşın; son haftada flaş imzaların atılması bekleniyor. Başta Neymar olmak üzere, Pogba, Eriksen ve Rakitic gibi isimler takım değiştirebilir. Son hafta 600 milyon Euro'luk bir transfer gerçekleşebilir.

Pogba için Real Madrid ve Juventus ön plana çıkıyor. Fransız oyuncunun olası transferinde 170 milyon Euro'ya yakın bir rakamdan bahsediliyor. Neymar için ise Real Madrid ve Barcelona çekişiyor. PSG, Brezilyalı için duyulan bu istek üzerine, geri adım atmıyor. Fransız ekibi, 2017'de 212 milyon Euro'ya kadrosuna kattığı oyuncu için en az 200 milyon Euro bekliyor.

Atletico Madrid ise Valencia'dan Rodrdigo için sıradı. Bu oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Başknet ekibi, 60 milyon Euro'luk bir bütçe ayırdı. Ancak oyuncunun transferi için kaynak arayan Atletico, Mariona'yu Milan'a 50 milyon Euro'ya satmanın planlarını yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...