Fenerbahçe | Emre Belözoğlu'ndan şampiyonluk sözleri: 7 maçımızı da kazanmak için oynayacağız, Fenerbahçe'de ümitler ölmez

Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu, Gaziantep FK maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında şampiyonluk için umutlu konuştu. Belözoğlu, "7 maçımızı da kazanmaya oynayacağız, Fenerbahçe'de ümitler ölmez" dedi.

NTV Spor 12.04.2021 - 22:14 | Son Güncelleme: 12.04.2021 - 23:26

Ramazan ayının ülkeye sağlık ve mutluluk getirmesini dileyerek sözlerine başlayan Emre Belözoğlu, "Maça başlangıç itibariyle memnunum. İkinci yarı golü bulduk. Topa sahip olmamız gereken dönemde rakip golü yakaladı. 2-1'i yakaladık. Rakip bu dönemde pozisyonlara girdi. Bize üstünlük kurdu. Genel anlamda oyundan memnunum. Oyunun düzeltmemiz gereken tarafları var" dedi. 

5'li orta sahayla oyna başlamaları ve Gustavo'nun yedek olmasıyla ilgili olarak ise Emre Belözoğlu, "Güçlü bir oyun oynamak istiyoruz. Gustavo bizim için çok değerli bir oyuncu. Bütün oyunculara ihtiyacımız var. Ayağı temiz oyunculara ihtiyacımız vardı. Bekleri bulmamız için oyunu  doğru yaymamız gerekiyordu. Bunu iyi yaptığımızda herkesin mutlu olduğu bir oyun ortaya çıktı. Her maçın ayrı bir senaryosu var. Eksiklerimize çalışacağız. Fenerbahçe'ye güçlü bir oyun oynatmaya çalışacağım" diye konuştu. 

Topa daha fazla sahip olmaları gerektiğini söyleyen Emre Belözoğlu, "Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük camiası. Fenerbahçe'nin kendi dinamikleri var. Eski şampiyonluklarına bakarsak hep topa hakim olan bir oyun vardı. Benim yerimde kim olsa, herkes Fenerbahçe'ye bu oyunu oynatmak ister. Büyük fotoğrafta Fenerbahçe'ye bu oyunu oynatmaya çalışacağım. Topu tutan, rakibe vermeyen. Kaptırdığında da almak için çalışan bir takım istiyorum." ifadelerini kullandı. 

ŞAMPİYONLUK KONUSU

Şampiyonluk sorusuna ise Emre Belözoğlu, "Fenerbahçe, bulunduğu her kulvarda sonuna kadar kupayı zorlar. 7 maçımızı da kazanmaya oynayacağız, Fenerbahçe'de ümitler ölmez" yanıtını verdi. 

Futbol konusunda önemli bir tecrübeye sahip olduğunu dile getiren Belözoğlu, şunları kaydetti:

"Bulunduğum konum itibarıyla daha deneyimlemem gereken bir konumdan söyleyebileceğim, bugün biz 10 kişi kaldığımız pozisyonda ilk önce bizim değişiklik hakkını kullanmamız gerekiyordu. Onun dışında hakemlere çok fazla yüklenmememiz gerektiğini düşünüyorum. İşleri kolay değil. Hakemleri konuşarak oyundan uzaklaşma taraftarı değilim. Fenerbahçe formasını 1 dakika giymek bile çok önemlidir. Bunu oyuncularıma anlatmaya çalışıyorum. Onlara verdiğim sürenin kıymetini hissetmeleri yönünde telkinde bulunuyorum. Futbolu bırakalı 1 sene oldu, onlara bu duyguyu hissettirmek istiyorum. Futbolculuk çok güzel bir meslek. Anın kıymetini bilmeleri gerekiyor."

Emre Belözoğlu, Enner Valencia ve Gökhan Gönül'ün ağrılarının bulunduğunu, durumlarının çekilecek MR'dan sonra belli olacağını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...