Abdullah Avcı: İnsanların 'iyi ki bu maçı seyrettik' dediği bir müsabaka olsun

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray maçı öncesi konuşurken, "Hücum opsiyonlarında bir kaç tane çözüm opsiyonu çalıştık. Bundan sonrası oyunculara bağlı" dedi.

NTV Spor 23.01.2022 - 18:33

Sözlerine yaşamlarını yitiren eski Galatasaray Başkanı Selahattin Beyazıt ve Altay efsanesi Mustafa Turgat'ı anarak başlayan Abdullah Avcı, "Galatasaray ve Altay camiasına baş sağlığı diliyorum. Galatasaray'ın önde gelen isimlerinden Selahattin Beyazıt'la tanışma fırsatım olmamıştı; ama oğluyla tanışmıştı. Altay kulübünde Küçük mustafa futbolculuğu ve karakteriyle iz bıraktı. Onlara rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Maça yedek başlayan Marek Hamsik'in durumuyla ilgili Avcı, "Sivas maçına baldırındaki ağrıyla çıktı. Giresun maçında deneme fırsatı bulduk. Başlamanın biraz daha risk olduğunu düşündük. Gidişata göre kulalnıp kullanamayacağımıza bakacağız. Isınmada belirleyi olacak. En ufak bir risk varsa bunu almak istemiyoruz. Her ihtimalle yanımızda" diye konuştu.

Galatasaray maçının önemine vurgu yapan Avcı, "Her maç önemli. Ama çok ciddi bir takımla oynayacağız. Bugünkü durumuna baktığımızda aslında Avrupa Ligi'nde son derece iyi gidiyorlar. Gruptan lider çıktılar. Ligde bir takım dalgalanma gösterdi. İki maçtır oyuna bir takım değişimler var. Buna göre hazırlandık. Son derece ciddiye almamız gereken ülkenin önemli ekiplerinden bir tanesi. Biz yine dominant oyunumuzu geçiş takımına karşı oynamaya çalışacağız. Savunma güvenliğini düşünerek, merkezde kalabalık olan takıma karşı nereyi kapatacağımızı gösterdik. Hücum opsiyonlarında bir kaç tane çözüm opsiyonu çalıştık. Bundan sonrası futbolculara bağlı. Bugün soğuk bir hava. Futbol keyfinin olduğu, insanların 'iyi ki Trabzonspor var, iyi ki bu maçı seyrettik' dediği bir müsabaka olsun" ifadelerini kullandı. 


Sayfa Yükleniyor...