Abdullah Avcı: İzleyenler 'İyi ki Trabzonspor var' diyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kayserispor maçı sonrası camiaya ümit verdi. Avcı, oynadıkları oyun için her kesimin "İyi ki Trabzonspor var" dediğini aktardı.

NTV Spor 02.10.2021 - 18:44

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2-1'lik Kayserispor maçıyla ilgili olarak, "Zemin iyi ve bize de uygun bir zemindi. Rakibe ve verilere göre bir takım oluşturduk. Oyun da istediğimiz gibi başladık. Golü erken bulduk. İlk yarıda 4 net pozisyon yakaladık. Atamayınca rakibin direnci artıyor. Sadece set oyunlarında final paslarını yapamıyorduk. Kenar ortadan bir gol yedik. Bu olabilir. Böyle durumlarda oyun geriliyor. Biz Trabzonspor'uz. Oyun ve oyuncu kalitdemiz var. Oyunu doğru oynadığımızda kazanma ihtimalimizin yüksek olduğunu biliyoruz" değerlendirmesini yaptı. 

Oyuna giren futbolcularının katkı yaptığını kaydeden Avcı, "Siopis'in sarı kartı vardı. Onu çıkardık. Oyuna giren oyuncular iyi reaksiyon verdi. Ahmetcan Trabzonspor için çok değerli. Ömür için her zaman söylediğim bir şey var. Bu takım şampiyon olacaksa, olacaktır. Ömür gibi oyuncuların katkısıyla olacaktır. Djaniny'in katkısı oldu. Oyunda doğru tepkiler verdiler. Oyunda rakibin kenar ortalarını iyi karşıladık. 8. maç. 5'i deplasman. 5 galibiyet 3 beraberlik. Puanımız iyi. Buraya geleli tam bir sene oldu. Geçen sene buraya geldiğimizde çok düşük bir puanı vardı. Buraya gelirken benim de Trabzonspor'un da hedefleri vardı. Trabzonspor seyisinin desteği çok önemli. Onların desteğini hissettiğimizde bu takım daha iyi yerlere gelecektir" diye konuştu. 

Milli takım arasına girildiğini vurgulayan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Biraz dinleneceğiz. Daha evvelden de ifade etmiştim. Sadece Trabzonspor taraftarından değil tüm Türkiye'den bu geri bildirimleri de alıyorum. 'İyi ki Trabzonspor var ' deniyor ve Trabzonspor saha içinde bunu gösterdi. Buna devam etmek istiyoruz. Kayserispor iyi oynadı. Onları da tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Maç içerisinde pozisyon bulmalarına karşın fazla gol atamamalarıyla ilgili olarak da Avcı, "Sonlandırmada biraz sıkıntımız olabiliyor. Üçü bulsan veya ilk yarı 2'i bulsan daha farklı olabilirdi. Bazen oyuncu değiştirirken oyunu da değiştiriyorsun. Oyuncular her türlü formasyona uygun hareket edebiliyorlar. İyi bir yoldayız. Taraftarlar bize destek olsunlar." açıklamasını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...