Abdullah Avcı: Kum saatinin döndüğü bir süreci yaşıyoruz

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Kasımpaşa maçında alınan galibiyetin önemine vurgu yaparken gelecek hafta oynayacakları Konyaspor maçına dikkat çekti.

NTV Spor 05.02.2022 - 18:35

Süper Lig'de lider Trabzonspor sahasında Kasımpaşa'yı tek golle geçerek zirvedeki istikrarını sürdürdü. 57 puana yükselen Trabzonspor bir maç eksiği bulunan Konyaspor'un 9 puan önünde yer alıyor.

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Maçın ardından beIN Sports'a konuşan Abdullah Avcı, bu tür maçlarda alınan galibiyetin önemine dikkat çekerken Konyaspor ile gelecek hafta oynayacakları kritik maçı da değerlendirdi.

"Maçın ne kadar zor geçeceğini biliyorduk"

"Maçtan önce de söylediğim gibi ligin en formda takımı, en genç takımı, fizik kalitesi ve koşu temposu yüksek... Biz hazırlanırken bu maçın bu kadar zor geçeceğini biliyorduk, öyle hazırlandık. Rakip topa sahip olan ve geniş oynayan bir takım. Birinci bölgede neler yaptıklarını adım adım çalıştık. Zor olacağını biliyorduk. Savunmada da hücumda da hızlı geçişleri var. Erken final pası atmamayı, topa sahip olmayı, hedefe pas atmayı çalıştık. Oyun istediğimiz gibi başladı. Baskı yapıyoruz, baskıdan kaptıklarımız var. İlk yarı 2-0, 3-0 içeri girebilirdik."

"Bu tür maçları kazanmak çok önemli"

"İkinci yarı Kasımpaşa mağlup duruma düştükten sonra geniş alana yayılıp bu oyunu oynamaya başladı. Doğru savunma yaptık. Her maç için doğru savunma yapmak şampiyon yapacak. Biz eksik kalmamamız lazım oyunda. Anları da doğru oynamamız gerekiyor. Biz oyun içinde hep var olduk. Geriye baktığımızda bu tür maçları kazanmak çok önemli. En fazla gol atan takımız, Konya ile birlikte en az yiyen takımız."

"Kum saatinin döndüğü, büyük adımlar atılan..."

"Haftaya Konyaspor maçı var. Saygı göstermek lazım, iyi işler yapıyorlar. Ciddiye almamız gereken bir maç. Kazanmak için her şeyi deneyeceğiz. Kum saatinin döndüğü büyük adımlar atılan bir süreci yaşıyoruz. Sonunda gülen taraftarımızla birlikte biz olacağız. Bu desteklerini sonuna kadar oyuncularımıza versinler."

Sayfa Yükleniyor...