Abdullah Avcı: Toparlanmamız kolay olmayacak

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 0-0 sona eren Kopenhag maçı sonrası konuştu, "Toparlanmamız kolay olmayacak" dedi.

NTV Spor 25.08.2022 - 00:40 | Son Güncelleme: 25.08.2022 - 01:34
Anadolu Ajansı

"Bu seviyeler, kolay değil. Nem oranı çok yüksek, iki takım için de zor" diye Abdullah Avcı, "Oyuncularım, plana sadık oynadı, yapabileceklerinin maksimumunu yapmaya çalıştılar. Oyuncularımı tebrik ediyorum, çok enerji harcadılar. Rakibe pozisyon verdik mi bilmiyorum ikinci yarı hiç yoktu. Her şeyi denediler. Nem yüzde 85'lerdeydi. Çok istiyorduk. Her şeyi denediler. 5-6 pozisyon ama yapacak bir şey yok" dedi.

Oyun, istek, plana sadık kalma aşamasından memnunum diyen Avcı, "Kolay işler değil. Avrupa Ligi'nde devam edeceğiz. Rakibi tebrik ediyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok enerji sarfettiler. Toparlanmamız kaloy almayacak. Bu takım Trabzon şehrinin takımı. Oyuncularımıza, bizlere sahip çıksınlar. Bu bir oyun, dünyanın sonu değil. Hoşgörülü olsunlar. 4 gün sonra burada büyük bir takımla Galatasaray'la oynayacağız. Taraftarlara ihtiyacımız var. Daha sakin olmaya devam ediyorum" diye konuştu.

Djaniny'nin pozsisyonunun golle sonuçlanması durumunda oyunun başka bir hikayeye döneceğini kaydeden Avcı, "Djaniny'nin, Enis'in, Cornelius'un, Bartra'nın, Bakasetas'ın pozisyonu var. Gol atsak oyun başka bir hikayeye dönecek. 2'yi, 3'ü bulacağız. Rakibi de tebrik etmek lazım. Son bölüm 5'liyi denedik. Sakat Baka'yı (Bakasetas) oyuna sokmak zorunda kaldık. Baka'yı mecbur olarak oyuna aldım. Yapacak bir şey yok. Oyuncularımı tdebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Avrupa Ligi kura çekiminin Cuma günü yapılacağını söyleyen Avcı, "Dört günü rejenerasyonla geçireceğiz. Bir an önce toparlanmalıyız. Galatasaray maçını geçelim sonrasına bakarız" dedi.

Son alınan sonuçların ardından kredisinin azaldığı yönündeki bir soruya da Avcı, "Ben gülüyorum bunlara. Benim böyle bir şeye ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. 1,5 senedir Trabzonspor Kulübü'nde harika işler yapılıyor. Yurt dışına oyuncular satılıyor, kupalar alınıyor. Bir oyun felsefesi, kültürü oluşturuluyor. Benim yolum uzun bir yol." yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...