Vincent Aboubakar'dan transfer, Sergen Yalçın ve Fenerbahçe açıklaması

Beşiktaş'a üçüncü kez dönen Vincent Aboubakar, basın toplantısında tekrar Siyah Beyazlılar'a geldiği için mutlu olduğunu söyledi ve "Eski zamanlardaki mutlulukları tekrar yaşamak için hazırım" dedi. Fenerbahçe iddiaları sorulan Kamerunlu, "Fenerbahçe menajerimle konuştu. Ama ben Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe, Galatasaray, Başakşehir herhangi bir takıma gitmek için ayrılmam Beşiktaş’tan. Başka bir takıma gitmem. Bu hainlik olur" yanıtını verdi.

NTV Spor 24.01.2023 - 13:39
Son Güncelleme: 24.01.2023 - 14:36

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

"Beşiktaş'a geri dönmek harika" diyerek sözlerine başlayan Vincent Aboubakar; "Burası benim için bir aile artık. Kulübü, şehri tanıyorum. Üçüncü kez geldim. Eski zamanlardaki mutlulukları tekrar yaşamak için hazırım" dedi. 

2020-21 sezonunda son maçlarda oynamaması

2020-21 sezonunda son maçlarında oynamamasının çok tartışıldığı yorumu üzerine Kamerunlu, "Bu durumu da artık açıklamanın zamanı geldi. Bundan önce buraya tekrar dönmeme vesile olan başkanımıza, hocamıza, menejerime teşekkür ediyorum. O sezon çok iyi başladık. Milli takımda sakatlık yaşadım. Döndük, tedavi devam etti. Tedavinin ardından Sivasspor maçında 45. dakikada oyundan çıkmak zorunda kaldım. Aslında orada takım için fedakarlık yaptık. O zamanlar şampiyonluk yolunda önemli maçlardı. Evet 29 maçtaydım. 30. maçta oynasaydım, kontratım otomatik devam edecekti. Ancak bununla benim oynamamazlığımla ilgisi yok. Fedekarlık yaparak oynadım. Beşiktaş'la da görüşmelerim oldu. Beşiktaş'ı önceliğe koydum. Ancak Beşiktaş'la anlaşamadım. Ancak takıma fayda sağlamak için sakatlanarak oynadım. Sivas'ta sakat oynadım. Süreç böyle yaşandı. Durum buydu" ifadelerini kullandı. 

Fiziksel olarak çok iyi durumda olduğunu söyleyen Kamerunlu, "Ancak oynayıp oynamayacağım hocanın kararı" diye konuştu. 

"Kendiniz göreceksiniz"
"En çok hangi kaleciye gol atmak istiyorsun?" sorusuna Aboubakar, "Buna cevap vermeyeceğim. Kendiniz göreceksiniz" yanıtını vermekle yetindi. 

Yeni dönemiyle ilgili olarak da golcü oyuncu, "Beşiktaş'ta geçirdiğim günlerde hep mutluydum. Elde ettiğimiz başarıları hiç unutmadım. Bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım. Buradaki başarılarımı unutmuyorum. Çok güzel zamanlar geçirdik. Yine kupalar kazanmak için, bana gösterilen sevgiye teşekkür etmek için elimden geleni yapacağım. Neler yapacağımı göreceksiniz" diye konuştu. 

"Başarılar ve kupalar için buraya geldim"

Ronaldo'nun El Nassr'a kendisinin Beşiktaş'a gelişiyle ilgili olarak Aboubakar; "Futbol değişken bir oyun. Herkes hak ettiği yere gidiyor. Ben de buradayım. Başarılar ve kupalar için buraya geldim" dedi. 

Gelmeden önce Beşiktaş'ın son 2 maçını izlediğini söyleyen Vincent Aboubakar, "Bence çok iyi bir takımımız var. İnanmalıyız. Her şeyin başı kendimize inanıp güvenmemiz. Yapmamız gereken kalitemizi göstermek ve odaklanmak. İnandığınız sürece her şey mümkün. Yetenekli bir takımız" övgüsünde bulundu. 

Beşiktaş'ı tekrar tercih etmesinin ana sebebi sorusuna Aboubakar, "Beşiktaş'tan ayrılık sürecini anlattım. Kalbim açık ve geri dönebilecek şekilde ayrılmıştım. Başka takımlardan da teklifler oldu. Burayı tanıyorum. Buraya daha da katkı sağlayabileceğim için buraya geldim" yanıtını verdi.

Beşiktaş'ta en çok kimi özledi?

Takımda en çok kimi özledin sorusu üzerine de Kamerunlu oyuncu, "Herkesi çok özledim buradaki. Çalışanları, arkadaşlarımı, yönetimi, hocaları. Buradaki müthiş atmosferde ben hep mutlu oldum. Necip'i çok özledim. Çok önemli biri benim için. Tekrar burada olmak mutluluk verici" ifadelerini kullandı.

Takımın geleceğiyle ilgili olarak da Vincent Aboubakar şöyle konuştu, "Bir takım içerisindeki ruh her yerde farklı. Her oyuncu da benzersizdir. Ama önemli olan birlikte bir şeyler yapmak. Ruhu oluşturmak. İstekli olmak. Daha iyi olacağız. Bunu burada değil kendi aramızda konuşup herkesin birbirini motive etmesini sağlayacağız.  Buraya gelmeden önce Talisca'yla değil Gustavo ile konuştum. Eski hocamızla ilgili Sergen Yalçın'la ilgili konuşacağım şey, sadece o süreçte tekliflerle ilgili onunla konuştum. Kendisine büyük saygı duyuyorum. Talisca buraya dönmek isterse, çağrıda bulunurum."

"Fenerbahçe menajerimle konuştu"

Fenerbahçe'den kendisine teklif olup olmadığı yönündeki soru ve "İsteseydik, bağlantılarımızı kullanıp onu alırdık" açıklaması üzerine  Aboubakar; "Fenerbahçe, menajerimle görüştü. Ama ben Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe, Galatasaray, Başakşehir veya başka bir Türk kulübüne gitmem. Bu benim için söz konusu olamaz. Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta oynarım" ifadelerini kullandı. 

Al Nassr ve Beşiktaş'ta oynaması arasındaki farklar üzerine Aboubakar, "Beşiktaş taraftarı, takımın 12. oyuncusu gibi. Her zaman büyük bir tutkuyla takımı destekliyorlar. Suudi Arabistan'da durum böyle değil. Beşiktaş taraftarının yarattığı atmosferle kıyaslanamaz bile" sözleriyle iki tarafı değerlendirdi. 

Beşiktaş'ın Kamurunlu golcüsü Vincent Aboubakar sözlerinin sonunda takım içerisindeki en iyi anlaştığı oyuncular sorusuna da, "Hayatta bazen tanıştığınız insanlar sizin ailenizin bir parçası olur. Beşiktaş'ta bu tarz çok insan var. N'Koudou, Rosier, Necip de benim için öyle..  Özellikle Necip'e parantez açıyorum. Çok iyi bir karakter. Rosier'i çok seviyorum. Zamanında onunla da konuştum. Bazen dertleşmeye ihtiyacı olan müthiş bir karakter. Hayat hep ciddi geçmemeli. Onunla neşeli ilişkimiz var. Onun da konuşmaya ihtiyacımız var" yanıtını vererek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...